کاشف اسرار-نماینده مردم طوالش،ماسال و رضوان شهر در دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی از قتل “رومینا اشرفی” دختر 14 ساله تالشی به دست پدرش به وسیله داس ابراز انزجار و تاسف شدید کرد.

“حسن محمد یاری “عصر امروز در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار کاشف اسرار در تالش،با بیان این مطلب،اظهار کرد : مراجع قضایی برای پیش گیری از تکرار وقوع این گونه قتل های خشونت آمیز و دل خراش خانوادگی باید ساز و کاری را تعریف بکند.

وی مسئولیت معاونت پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه درباره قتل رومینا و جلوگیری از قتل های مشابه را بسیار سنگین دانست و تاکید کرد :معاونت مذکور باید به طور برای تنویر افکار عمومی روشن گری بیشتری کند .

این دارنده مدرک تحصیلی دکتری حقوق و قاضی بازنشسته دادگستری ،مسئولیت معاونت پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه درباره جلوگیری از قتل های مشابه “هم چون رومینا” بسیار سنگین دانست .

محمد یاری” با بیان این که همه ایرانیان از قتل”رومینا”متاثر شدند ،با اظهار امیدواری از این که این گونه جنایات تلخ بار دیگر تکرار نشود،خاطر نشان کرد: کشورمان دارای قوانین متعددی بوده و کم نیست،ولی متاسفانه در بخش اجرا با مشکل مواجه می باشیم.

وی از جمله این قوانین را “حقوق شهروندی”،”و حمایت از کودکان “عنوان کرد و معتقد است:” بالاتر بردن فرهنگ عمومی برای پیش گیری از وقوع این گونه جرایم و تنویر افکار عمومی ضرورت دارد.

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :