کاشف اسرار-مرحوم “حاج کریم محمدی تشکری”، کار آفرین پیشکسوتی بود که با حضور درخشان در عرصه لبنیات استان گیلان و ایران ،چهره ای درخشان و ماندگار از خود به یادگار گذاشت.

به گزارش کاشف اسرار،این صنعت گر دل سوز و سخت کوش در جهت اعتلاء و پیشرفت صنعت گیلان از هیچ کوششی فروگذار نبود و نقش تاثیر گذاری در صنعت لبنیات نه استان بلکه کشور داشت،دی ماه 1398 دعوت حق تعالی لبیک گفت و درگذشت.

وی سوم مرداد سال 1325 در بندر انزلی متولد شد و در 7 سالگی پس از فوت پدرش، با خانوده اش به رشت آمد و پس از اتمام تحصیل در مقطع دبیرستان با علاقه وافری که به فعالیت در عرصه تولید داشت این انگیزه در دوران جوانی او سبب  شد، تا آرزوهای جوانی خود را با تاسیس کارگاهی در خیابان مطهری رشت به نام لبنیات” مطهر” در اوایل  دهه 60 راه اندازی کند و مشتریان زیادی علقه مند خرید از محصولات با کیفیت او بودند.

این کارگاه دو نبش در خیابان مطهری رشت با نام مطهر به صورت نیمه اتوماتیک فعالیت خود را شروع و  عزم، اراده ، دوراندیشی، خلاقیت و نو آوری و اشتیاقی به کار آفرینی بستری شد تا وی دامنه تولیدات خود را گسترش و افقی جدید را در عرصه تولید و کارآفرینی آغاز کند.   

جاذبه صنعت گری  او را از فروشگاه و کارگاه خیابان مطهری رها کرد و اندیشه یک واحد تولیدی بزرگ در ذهن او ایجاد ‘گردید و همین بهانه ای شد تا شرکت شیر پاستوریزه تحت عنوان :”مطهر گیلان” را در سال 1375  به عنوان اولین شرکت بخش خصوصی استان در کیلومتر سه جاده رشت به انزلی، تاسیس و سرانجام یک واحد تولیدی لبنیات با تولید انواع محصولات لبنی پاستوریزه شامل شیر پاستوریزه ، شیر کاکائو و انواع ماست با حضور وزیر وقت جهاد کشاورزی افتتاح شود.

در دامان این پدر و صنعت گر معروف و بزرگ،فرزندی برومند به نام :” بابک” پرورش یافته که متولد 1357 بوده و تاسی از هدف خدمت گزاری به کشورش در سال 89 نسبت به راه اندازی شرکت تالک ایرانیان با حضور مقامات کشوری و استانی اقدام کرد .

خوش بختانه امروز این مشعل با افتخار در عرصه صنعت ایران با بهره گیری از تکنولوژی و دانش فنی و مهندسی روز دنیا در جغرافیای زیبای ایران،در رشت می تابد و بسی جای خرسندی فراوان است جوایز متعدد از دست مقامات کشوری دریافت داشته است.

هم اکنون فرزندش حدود 300 نفر کارگر دارد و در ایام اوج کرونا که تعدادی از واحدها کارگران خود را تعدیل کرده بودند ،نه تنها تعدیل نکرد،بلکه با پرداخت 2 ماه حقوق آنان،خانه نشین کرد تا دچار بیماری نشوند.

این جوان سخاوت مند،خوش اخلاق ،بزرگ مرد و نیکوکار که در عرصه های نیکوکاری می درخشد،سالهاست در عرصه های صنعتی هم درخشان و توان مند بوده ،به طوری که مدیر عاملی چندین ساله شرکت مطهر (سرگل )و طی یک دهه اخیر” تالک ایرانیان” در شهرک صنعتی سپید رود ” رشت نام رشت و گیلان را در ایران و خاورمانه زبان زد خاص و عام کرده است.

” بابک تشکری ” یکی از مصدایق بارز سخنان رهبر انقلاب در دیدار اردیبهشت ماه 1398 با مسئولان نظام می می توان تلقی کرد که فرمودند: “نیروی انسانی کار آمد، جوان، پرانگیزه و خستگی‌ ناپذیر ،ثروتی عظیم و بی‌ نظیر می باشند”.

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :