کاشف اسرار-امین و آرش تقی پور دهکاء ” دو برادر دهه شصتی یا اتکال به درگاه خداوند متعال و راهنمایی والدین خود ( طوبی و داریوش)از اوسط دهه هشتاد شمسی شروع به فعالیت اقتصادی در روستای ” چونچنان” بخش زیبا کنار شهرستان رشت، کردند.

به گزارش کاشف اسرار، این کار آفرینان اهل شهرستان آستانه اشرفیه،طی این مدت با شناسائی فرصت های متنوع در زمینه گردشگری و استفاده از ظرفیت های طبیعی و منابع انسانی کار آمد جوان و به کارگیری مدیریت جهادی طی حدود 14 سال فعالیت اقتصادی در زمینه رونق و توسعه صنعت گردشگری در منطقه زیباکنار ساخت و ساز در اراضی مسکونی را به پایان رساندند.

این جوانان موفق،برای بیش از 700 نفر به طور مستقیم و 2 هزار نفر به طور غیر مستقیم ایجاد اشتغال کنند،به طوری که هم اکنون زبان زد برخی از مسئولان کشوری و استانی می باشند و به طور نمونه می توان به ” محمد باقر نوبخت حقیقی-معاون رییس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه)،” مرتضی بانک-مشاور رییس جمهوری و دبیر شورای مناطق آزاد و اقتصادی کشور) و ” محمد علی روز بهان-مدیر عامل سازمان منطقه آزاد انزلی) اشاره کرد.

این برادران طی مدت فعالیت کاری خودشان، گردشگران زیادی را از اقصی نقاط کشور با هدف سرمایه گذاری به منطقه زیباکنار جذب کردند و دست پیدا کردن به این مهم باعث شد تا برادران ” تقی پور دهکاء “5 سال متوالی موفق به کسب جایزه کار آفرین برتر ملی و جوان ترین کارآفرین اشتغال زای کشور شوند و حتی با ” ممد جواد ظریف” به عنوان ” وزیر امور خارجه” در یک قاب عکس بایستند.

تکیه بر اقتصاد مردم بنیاد ، کاهش وابستگی به ذخایر زیر زمینی و حمایت از تولید ملی جزو مولفه های اصلی اقتصاد مقاومتی است که در دوران تحریم،  صنعت گردشگری را جذب کرده است،ضمن این که یکی از پتانسیل های بزرگ منطقه زیبا کنار،جایی که شهرک های گردشگری آرش در آن قرار دارد، پتانسیل بالا برای توسعه گردشگری روستائی است.

 • شرکت انبوه سازان آرش با تاسیس و تجهیز دپارتمان فنی- مهندسی ، دپارتمان فناوری اطلاعات و  بازاریابی دیجیتال  ، واحد تحقیق و توسعه ، سرمایه گذاران و فعالان ،  دپارتمان روابط عمومی و  دپارتمان بازاریابی و فروش موفق شده تا رویکردهای سنتی در حوزه املاک را پشت سرگذاشته و افق های جدیدی را برای سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی ترسیم کند.
 • با گذشت بیش از 15 سال از آغاز فعالیت مدیران شرکت در حوزه تولید و عرضه ی مسکن ، این شرکت در مجموع موفق به جذب و هدایت بیش از 1 هزار میلیارد تومان نقدینگی به صنعت ساختمان استان گیلان و طراحی و ساخت بیش از85 هزار متر مربع در سطح بیش از 20 هکتار و در نتیجه رونق اشتغال و صنعت در منطقه زیباکنار و روستاهای اطراف شده است.
 • ضرورت و اهمیت اقتصادی “طرح طاها”
  در سال های گذشته به دنبال افزایش قیمت تمام شده مسکن و و کاهش قدرت خرید بخش زیادی از مردم به واسطه رکود و تورم و از طرفی کاهش عرضه مسکن از سوی دولت و بخش خصوصی ،تقاضای واقعی مسکن با کاهش مواجه شد .این در حالی بود که نیاز به مسکن همواره رو به سیری صعودی داشت.
 • بعبارت دیگر نه تنها تلاش های صورت گرفته برای تنظیم جریان عرضه و تقاضای مسکن موفق نبود بلکه ارزش پول افرادی که نقدینگی اندکی داشتند و قادر به سرمایه گذاری در بخش مسکن نبودند ، روز به روز کم و کمتر می شد .واحد تحقیق و توسعه شرکت انبوه سازان آرش پس از صدها ساعت نفر کار کارشناسی در مورد انواع مدل های سرمایه گذاری در بخش مسکن و امکان سنجی آن که از سال ۱۳۹۷ آغاز شد توانست به مدلی اجرایی دست پیدا کند و بدنبال آن برای اولین بار در کشور و در راستای پوشش نیاز و تقاضا برای خرید مسکن ویلایی  با سرمایه های خرد، پروژه “طاها” را در فروردین ۱۳۹۹ در شهرک های مسکونی ویلایی  آرش در منطقه زیباکنار استان گیلان اجرایی نمود .
 • با ثبت نام در این طرح که به طور اختصاصی و برای اولین بار در کشور با همکاری تیم واحد تحقیق و توسعه شرکت انبوه سازان آرش طراحی و اجرا شده،هر ایرانی می تواند با خرید یک سهم معادل نیم دانگ ( از مجموع شش دانگ )  یک واحد ویلایی  و مالکیت مادام العمر ؛ 40 روز در هر سال را طبق جدول زمانی کامال مشخص و مستقل،در یک ویلای  مبله شخصی از محصولات شرکت انبوه سازان آرش اقامت داشته باشد.
 • ویژگی های طرح طاها:
  1 -تقسیم بهای کل ویلا بین چند نفر تا سقف 12 نفر
  2 -فرصت سرمایه گذاری در منطقه گردشگری زیبا کنار
  ۳ -ارزش افزوده بالا  نسبت به بازارهای موازی
  4 -تحویل ویلای  مبله
  5 -اقساط بلند مدت بدون بهره
  6 -جدول زمانی کاملا مشخص و مجزا
  7 -مدیریت اقتصادی سفرهای شخصی
  8 -نزدیکی ویلا ها به جاذبه های طبیعی و گردشگری بی نظیر استان گیلان و منطقه آزاد انزلی
  ۹ -قابلیت سرمایه گذاری خانوادگی
  10 -تسهیل خدمات و نگه داری واحد ویلای خریداری شده از طریق شرکت انبوه سازان
  11 -سند معتبر
  12 -امکان انتخاب سهم از سبد متنوع محصولات آرش
 • واحد امور مشتریان طرح طاها :  این واحد با برخورداری از نیروهای انسانی آموزش دیده و متعهد و همچنین ماشین آلات ،تجهیزات و فناوری های بروز برای خدمات رسانی 24 ساعته به مشتریان آماده شده است. در همین راستا اپلیکیشن و سایت اختصاصی طاها این امکان را فراهم آورده تا ارتباط بین مالکین با امور مشتریان برای انجام هر نوع خدمات اعم از تعمیر و تعویض قطعات،اعلام  خرابی،تحویل،ثبت ورود و خروج،تعویض زمانی،محاسبه و دریافت شارژ،ارتباط با مدیریت و ارزشیابی کارکنان با سهولت در دسترس کاربران طاها باشد.
 • دستاوردهای پروژه طاها
  ۱- بازارسازی در حوزه گردشگری از طریق بکار گیری ظرفیت های بلااستفاده
  ۲- رونق تولید و عرضه ی مسکن همزمان با رکود عمیق بازار مسکن بدنبال شیوع ویروس کرونا در کشور
  ۳- ایجاد اشتغال گسترده در بخش خدمات از طریق افزایش پوشش مدت زمان اقامت در فصول پائیز و زمستان
  ۴- جذب نقدینگی سرگردان و هدایت آن به سمت حوزه گردشگری
  ۵- رونق اقتصاد گردشگری در منطقه و استان و ترویج گفتمان (مالکیت متناوب)
  ۶- پوشش بیش از ۱۲۰ مالک در ۱۴ واحد ویلایی از استان های البرز – تهران – قزوین – اصفهان – زنجان – شیراز – گیلان – خراسان – کرمانشاه – لرستان – آذربایجان – قم – مازندران – یزد
Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :