کاشف اسرار-نماینده مردم طوالش، ماسال و رضوان شهر با تشکر از سپاه برای آب رسانی به مناطق دور دست شهرستان تالش،با اشاره به اخذ مجوز خودش برای اعزام دو فروند بالگرد برای مهار حریق اخیر جنگل های ماسال ،از کاهلی و اعلام عدم نیاز مسئولان استانی برای اعزام این بالگردها انتقاد کرد.

به گزارش کاشف اسرار،” حسن محمد یاری ” در دیدار با فرمانده لشکر عملیاتی 16 سپاه قدس گیلان،که در دفتر فرمانده لشکر صورت گرفت،ارتقای درجه ” بهروز دولتی ” از شهروندان تالش زبان به ” سرتیپ دومی را تبریک گفت و برای او آرزوی موفقیت کرد.

وی با ابراز افتخار از این که خودش جزو مجموعه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و خانه خودش می داند به دوران حضور خودش در دوران جنگ تحمیلی به عنوان رزمنده بسیجی نوجوان طی سال های 63 تا 67 شمسی اشاره کرد که در بخشی از این سنوات هم رزم ” بهروز دولتی” علیه متجاوزین به کشورمان بود.

این مقام با آرزوی علو درجات برای دو برادر شهید ” بهروز دولتی” ، فرمانده فعلی لشکر عملیاتی 16 قدس سپاه گیلان که از دوران نوجوانی در جبهه ها حضور داشته و به وظایف شرعی،قانونی و اخلاقی خودش به نحو احسن عمل کرده و امروز هم در مسند خطیر و بزرگ فعلی در حال خدمت به نظام ،ملت و کشورمان می باشد،مایه افتخار برای استان و گیلانیان دانست.

” محمد یاری ” با اقتباس از جمله معروف بنیان گذار فقید نظام جمهوری اسلامی ایران مبنی بر این که : ” اگر سپاه نبود، کشور هم نبود” ،معتقد است : سپاه پاسداران انقلاب اسلامی همواره به عنوان یک بازو در کنار و پشت نظام بوده و هرگز نمی توان این موضوع را انکار کرد و دشمنان هم اذعان به این قضیه دارند.

وی ادامه داد: سپاه زمانی که در نقطه ای از کشور بحران به وجود بیاید به رسالت ذاتی و اصلی خود می پردازد و هنگامی که بحران به اتمام می رسد ،خدمات رسانی به مردم جزو اصل اولیه این نهاد انقلابی است و ما همیشه شاهد این قضیه بوده ایم.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در مجلس به بیان بخشی از وضعیت حوزه انتخابیه خودش پرداخت و خاطر نشان کرد : تالش منطقه خیلی وسیعی و آبستن بسیاری از حوادث و مشکلات از جمله وقوع مکرر سیل های طغیان و حریق های گسترده است.

” محمد یاری “به ارزیابی وضعیت بارش برف سنگین سال 83 زمان تصدی پست استانداری گیلان توسط ” مسعود سلطانی فر ” پرداخت و خاطر نشان کرد : حدود 16 سال قبل به دلیل عدم هماهنگی و اطلاع رسانی به نهادهایی مثل سپاه،راه ها بسته بود،مردم با مشکل مواجه شدند و آسیب دیدند.

وی اعتراضات مردمی به عدم ایجاد هماهنگی در سطح استان زمان بارش برف سال 83 را به حق دانست و به طرح این سئوال پرداخت : ” چرا آن سال هماهنگی لازم وجود نداشت و نتوانستند بحران ایجاد شده را جمع بکنند؟”

این حقوق دان و نماینده مجلس ،مسئولیت پذیری در زمان وقوع بحران ها را امری بسیار حائز اهمیت دانست و از حضور به موقع سپاه و دیگر نهادها برای کمک رسانی به مردم زمان بارش سنگین برف سال 98،قدردانی صمیمانه کرد.

به گفته ” محمد یاری ” حضور به موقع سپاه و دیگر نهادها از جمله نهادهای مردم نهاد ،سبب شد به موقع به داد مردم گرفتار برسند ،از وقوع آسیب ها جلوگیری بشود و مردم هم از این قضیه راضی بودند.

وی به وقوع سیل اخیر طغیان گر تالش و تخریب بسیاری از زیر ساخت ها و بسترها و استفاده از ظرفیت های استانی ،اشاره و از عدم معطوف شدن ظرفیت ملی انتقاد کرد.

به گفته نماینده مردم طوالش، ماسال و رضوان شهر در مجلس، به دنبال بروز سیل اخیر در شهرستان تالش، بالغ بر 200 میلیارد تومان خسارت بر جای ماند ولی علی رغم این که مسئولان ذیربط ملی وعده هایی برای تخصیص اعتبار دادند ولی متاسفانه تاکنون کمکی نشد.

” محمد یاری ” خطاب به فرمانده عملیاتی 16 سپاه قدس گیلان ،اظهار کرد : “مواقعی که بحران ایجاد می شود به کمک شما نیاز داریم و اگر کمک شما نباشد، به طور یقین نمی توانیم از معضلات خارج بشویم”

وی به وقوع حریق بخشی از جنگل های شهرستان ماسال در فصل پائیز امسال اشاره کرد و گفت : برای مهار حریق مذکور در سطح ملی نسبت به اخذ مجوز برای اعزام 2 فروند بالگرد مبادرت کردم ولی کاهلی و اعلام عدم نیاز توسط مسئولان استان باعث شد این هلی کوپترها نفرستند .

این مقام اعزام بالگرد ها برای مهار حریق مذکور را یک ضرورت زمان وقوع آتش سوزی دانست و تصریح کرد: ” ای کاش این هماهنگی در سطح استان وجود داشت . ما آمدیم از ظرفیت خودمان استفاده کردیم و امکانات لازم برای استان معطوف کردیم ولی متاسفانه مسئولان استان برای این قضیه اهتمام نداشتند”


” محمد یاری ” با ابراز تشکر از اعلام آمادگی فرمانده لشکر عملیاتی 16 سپاه قدس گیلان برای کمک به مسئولان شهرستانی در زمان وقوع بحران،اظهار امیدواری کرد هیچ بحرانی رخ ندهد.

وی به تمجید از نقش به سزای سپاه در زمان شیوع ویروس کرونا ،خاطر نشان کرد : کماکان این ویروس منحوس تداوم دارد و در حالت پیک به سر می برد و ضرورت دارد در خدمات رسانی ،جلوگیری از آسیب های بیشتر و اعمال کمک های معیشتی به مردم،هماهنگی های بیشتری با فرمانداران تالش،ماسال و رضوان شهر صورت بپذیرد.

این مقام با ابراز ناخرسندی از وضعیت آب رسانی در بخش های کشاورزی و شرب حوزه انتخابیه طوالش،ماسال و رضوان شهر به طرح سئوال اخیر خودش از وزیر نیرو در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد.

” محمد یاری” با ابراز انزجار شدید از ترور و به شهادت رساندن دانشمند هسته ای کشورمان ،افزود : ” شهادت ” محسن فخری زاده” دل همه به درد آورد ولی خیلی ها را از خواب خرگوشی بیدار کرد.

به گفته وی، با شهادت ” فخری زاده ” خیلی ها از خواب خرگوشی بیدار شدند و باعث یک جهش و تحرک در همه حوزه ها به ویژه در مجلس شد و خدای شکر ” طرح 2 فوریتی مربوط به افزایش غنی‌سازی و لغو اجرای پروتکل الحاقی” به تصویب خانه ملت و تائید شورای نگهبان رسید و به رئیس جمهوری ابلاغ شد.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در مجلس معتقد است : ” تصویب و ابلاغ این قانون در حوزه بین المللی می تواند خیلی تاثیر گذار باشد و حداقل باز دارندگی کمتر می کند و کشورهای امضاء کننده برجام را بیشتر پای میز مذاکره می کشاند و اگر با قاطعیت بخواهد عمل بشود،تاثیر گذار خواهد بود.

” محمد یاری “،خاطر نشان کرد : ” بر اساس ماده ۶ مصوبه مجلس، «دولت موظف است در صورت عدم اجرای کامل تعهدات کشورهای متعاهد توافق هسته‌ای در قبال ایران و عادی نشدن روابط کامل بانکی و عدم رفع کامل موانع صادرات و فروش کامل نفت و فرآورده‌های نفتی ایران و برگشت کامل و سریع ارز منابع حاصل از فروش، دو ماه پس از لازم‌الاجرا شدن این قانون در مجلس، اجرای داوطلبانه سند پروتکل الحاقی را متوقف کند”

وی با ابراز ناخرسندی از وضعیت معیشتی مردم ،تصویب طرح تامین کالاهای اساسی توسط مجلس و تائید سوی شورای نگهبان هم چون تصویب” افزایش غنی‌سازی و لغو اجرای پروتکل الحاقی” را 2 حرکت انقلابی مجلس یازدهم ،ارزیابی و ابراز امیدواری کرد هر چه زودتر عملیاتی بشود.

نماینده مردم طوالش، ماسال و رضوان شهر در مجلس،خطاب به فرمانده لشکر عملیاتی 16 سپاه قدس گیلان اظهار کرد : ” امیدوارم با تعامل بتوانیم مشکلات و معضلاتی که در جامعه وجود دارد و بیشتر معطوف به مردم است،انعکاس و حل بکنیم”

” محمد یاری ” در پایان سخنان از سپاه پاسداران بابت آب رسانی اخیر به مناطق دور دست و ییلاقی تالش به وسیله بالگرد که سبب رضایت مندی مردم شد،صمیمانه قدردانی کرد.

گفتنی است در این نشست ” حاجب نظری-کارمند بازنشسته و معاون اسبق سپاه قدس گیلان-رییس فعلی شورای اسلامی شهر ماسال و رئیس دفتر محمد یاری در شهرستان ماسال”،” خلیل اخوان اصغری (مدیر مسئول پایگاه خبری کاشف اسرار “،”عباس بایرامی – رئیس سازمان ادبیات و تاریخ دفاع مقدس کشور ) و “محمد مهدی(محسن) نیازمند ( مسئول بسیج دانشجویی استان گیلان و داماد سید علی آقا زاده دافساری(نماینده رشت در مجلس)حضور داشتند.

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :