کاشف اسرار-از چند روز قبل تاکنون کلیپ کوتاه حدود 30 ثانیه ای حضور نماینده مردم طوالش،ماسال و رضوان شهر در مجلس شورای اسلامی در یک قاب تصویری با یک دختر نونهال زمان اهدای تبلت دست به دست می چرخد.

حسن محمد یاری ” به عنوان نماینده فعلی مجلس ،در دوران نوجوانی به عنوان رزمنده بسیجی در خطوط مقدم جنگ تحمیلی علیه دشمن بعثی تا دندان مسلح و برای دفاع از نوامیس،خاک کشور و نظام دست به اسلحه برد، با گذشت حدود سه دهه این بار با همان دستان مدافع کشورش به دختر بچه ای به نام ” محدثه” تبلت هدیه داد.

وی در قاب تصویر دو نفره طوری ایستاد و توسط فیلم بردار، فیلم برداری شد که چهره دختر بچه و حتی خانواده او به نمایش نیامد تا خدای نکرده سبب هویدا شدن هویت در نزد بینندگان و افکار عمومی بشود و کرامت انسانی یک بنده خدا بشکند.

پخش این کلیپ کوتاه سبب شد که ” سروش علیزاده ” به عنوان یک روزنامه نگار فعال در استان گیلان این موضوع را سوژه خود قرار بدهد و با تهیه نوشتاری و نشر آن در صفحه شخصی خود در اینستاگرام با این تیتر شروع بکند :” اهدا تبلبت توسط نماینده تالش،رضوان شهر و ماسال به دانش آموز نیازمند تالشی”

این فعال فضای مجازی در ابتدای متن یادداشت خودش با نوشتن یک ضرب المثل مبنی بر این که :” مرا به خیر تو امید نیست،شر مرسان” شروع به زیر سوال بردن اقدام عضو مجمع نمایندگان گیلان در دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی و دارنده مدرک تحصیلی دکتری در رشته حقوق و با سوابق وکالت و قضاوت در دادگستری کرد.

” علیزاده ” در بخشی از یادداشت خویش ،نیکوکاری ” محمد یاری” را به شدت زیر سئوال برد و نوشت : “…اما فقر شخصیتی که منجر به تظاهر می شود،دردی است بی درمان و علاج ناپذیر که فقط تسکین پذیر است. از راه های تسکین این فقر لاعلاج تظاهر به خیر بودن است”

او در ادامه می افزاید : “یعنی دوره بیفتی و از فقر و گرفتاری ،مردم فیلم بگیری و پول جمع کنی و بعد خودت را در نقش خیر نشان دهی و فیلم و عکس در فضای مجازی پخش کنی یا مانند این نماینده با خبرنگار و فیلم بردار و عکاس بروی سیخ بایستی و تبلت به دانش آموز نیازمند بدهی که چه چیز را می خواهی ثابت کنی؟”

مشاهده این یادداشت توسط نگارنده سبب حیرت فراوان شده است به طوری مشخص است ” سروش علیزاده” هیچ اطلاعی از موازین اسلام درباره نحوه انفاق و نیکوکاری ندارد و حتی به خود زحمت نداده است تاکیدات خداوند متعال در قرآن کریم رویت کند.

خداوند متعال در آیه 274 سوره بقره قرآن مجید فرمودند : «الَّذينَ يُنفِقُونَ أَموالَهُم بِاللَّيْلِ وَ النَّهارِ سِرًّا وَ عَلانِيَةً فَلَهُمْ أَجْرُهُمْ عِنْدَ رَبِّهِمْ وَ لا خَوْفٌ عَلَيْهِمْ وَ لا هُمْ يَحْزَنُونَ (بقره، 274)
كسانى كه اموال خويش را شب و روز نهان و آشكار انفاق مى‏كنند پاداش شان نزد پروردگارشان است، نه ترسى دارند و نه غمگين میشوند»

اگر کسی برای خدا اقدام به کارهای خوب علنی کند،‌ مثلاً به نماز جماعت رود تا نماز و جماعت رونق یابد، آشکارا خیرات کرد و صدقه دهد، جهیزیه دهد، بی‌ بضاعتی را کمک کند، هزینه‌ مداوای درمانده‌ای را بپردازد و …، تا دیگران نیز به این امر خیر ترغیب گردند، کار بسیار پسندیده‌ای نموده و پاداشی مضاعف می‌برد. 

در نظام جمهوری اسلامی ایران توجه به آحاد مردم به عنوان یک عمل نیک تلقی می شود به طوری که مقام معظم رهبری به عنوان مهم ترین مقام محسوب می شود، بارها مشاهده شده در بین نزد دیدگان نسبت به اهدای ” چفیه و انگشتر” مبادرت کرده چه برسد هدایایی و توجهات دیگر به مردم دارند و رسانه ای نمی شود.

کمیته امداد امام خمینی ( ره) به عنوان یک نهاد بزرگ غیر دولتی و امدادگر در گاهی از اوقات برای محرومان مسکنی طی سنوات گذشته تاکنون ساخته در برابر دید لنز رسانه ها و دیدگان مردم نسبت به اهدا به نیازمندان اقدام کرد،حال تبلتی توسط نماینده طوالش به نونهالی اهدا شد ،آیا درست است ،آمدند زمان و آسمان به هم دوختند تا این عمل او زیر سوال برود؟

نگارنده این یادداشت قصد دفاع از ” حسن محمد یاری ” ندارد چون به اعمال هر فرد می توان نقد کرد،ولی نحوه انتقاد ” سروش علیزاده ” از او ،اظهر من الشمش بی توجهی به موازین قرآن است.حال از منتقد سوال می شود تاکنون چه اقدام نیکوکاری برای مردم گرفتار انجام داده است؟ با مستندات روشنگری کند

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :