کاشف اسرار-27 آذر ماه امسال بود خبر بازدید شهردار رشت از برخی محلات منطقه 4 شهرداری با تیتر : ” شهردار رشت در حاشیه بازدید از محلات دخانیات و ولکس: شهرداری به محلات کم‌برخوردار رشت توجه ویژه‌ای دارد” در پرتال اطلاع رسانی این نهاد عمومی غیر دولتی منتشر شد.

به گزارش کاشف اسرار، ” سید محمد احمدی ” در جریان این بازدید با بیان اینکه شهرداری به محلات کم‌برخوردار رشت توجه ویژه‌ای دارد گفت: “مشکلاتی که در برخی از محلات کم‌برخوردار وجود دارد را کتمان نمی‌کنیم”.

پایگاه خبری ” کاشف اسرار “با گذشت چند روز از انتشار این اظهارات با هدف این که به اثبات برساند وجود مشکلات فقط منحصر به مناطق چهار و پنج شهری و کم برخوردار نیست، اولین گزارش از وضعیت تعدادی از معابر در منطقه یک شهرداری به عنوان یکی از حساس ترین ، پر درآمدترین و کلیدی ترین مناطق، جایی که در سال های گذشته بخش قابل اتکایی از درآمدها توسط مدیران آن وصول شده است،منتشر می کند و امید است این نقد دل سوزانه موجب ترقی و حل مشکلات باشد و تنها با مقداری ممارست قابل حل است.

مدت زمان طولانی مدت از وجود کوچه ای بدون نام کنار محل استقرار اتاق بازرگانی گیلان واقع در رشت بلوار ولی عصر ( عج) منطقه یک شهرداری سپری می شود و از حداقل امکانات که آسفالت می باشد، برخوردار نیست.

به طی سالیان گذشته تاکنون به دلیل فقدان آسفالت ،هنگام کوچک ترین بارندگی دچار آب گرفتگی شده و گل آلود می شود به طوری که گذر کردن کمی سخت شده و حتی بخشی از لباس هنگام تردد گل آلود شده است.

مردم از وضعیت این معبر بی هویت شاکی می باشند و سئوال دارند چرا مدیران شهری با گذشت سالیان طولانی نامی برای آن تعیین نکرده اند تا حداقل پایه تابلویی داشته باشند و فقط به اخذ عوارض از ساکنین در این محدوده اکتفا می شود که به خیابان عرفان و کوچه های پیرامون آن ختم می شود ؟

شهروندان هم چنین سئوال دارند چرا علف های هرز داخل کوچه هرس نمی شود و زباله هایی از جمله برخی از متعلقات خودرو از جمله : ” لاستیک و شیشه خرده” به وضوح رویت می شود و حتی یک سطل زباله برای جمع آوری پسماند وجود ندارد ؟

با عبور از این کوچه بدون شناسنامه به ورودی دیگر اتاق بازرگانی استان بر خواهید خورد که حدود دو یا سه سالی از آغاز ساختمان جدید آن سپری شده و تاکنون به مرحله بهره برداری نرسیده است ! ضمن این که معبر دسترسی به آن فاقد آسفالت است

وضعیت افتضاح این کوچه در حالی می باشد رییس اتاق بازرگانی گیلان طی گفتگویی با خبرگزاری ایرنا که سوم دی ماه جاری در این رسانه دولتی نشر یافت به فراخوان دولت جمهوری آذربایجان مبنی بر دعوت از کشورهای دوست از جمله ایران برای اجرای پروژه های عمرانی منطقه قره باغ واکنش نشان داد.

هادی تیزهوش تابان ” که حدود 63 سال سن دارد و 22 سال هم ریاست اتاق بازرگانی استان را بر عهده دارد در بخشی از این گفتگو،اظهار کرد : ” شرکتهای تخصصی عمرانی استان گیلان با توجه به ظرفیت های خوبی که دارند، آماده ارائه خدمات فنی و مهندسی و اجرای پروژه های عمرانی هستند”

وی اظهار کرد : “چندین شرکت گیلانی دارای تجارب علمی، عملی و ظرفیت های بسیاری در اجرای پروژه های عمرانی و فنی مهم هم چون ساخت فرودگاه، راه، پل و ساختمان هستند و در صورت مهیا بودن شرایط حضور شرکت های ایرانی، در بازسازی قره باغ آمادگی مشارکت در این امر را داریم”

با توجه به اعلام آمادگی رییس این تشکل بخش خصوصی برای ارائه خدمات فنی و مهندسی و اجرای پروژه های عمرانی در قره باغ،انتظار می رود از پنجره اتاق محل فعالیت خود نگاهی به کوچه مجاور مورد اشاره بیندازد و یکی از شرکت های عمرانی این خطه برای مرمت کوچه بدون نام به کار گیری بکند یا هر چه سریعتر از شهرداری بخواهد به تکالیف قانونی خود عمل کند.

وضعیت افتضاح فقط به این کوچه بسنده نمی شود به طوری با عبور کردن از انتهای کوچه که کمی اسفالت شده می باشد با گام نهادن در برخی از کوچه های اطراف ،معابری فاقد آسفالت و سطل زباله رویت می شود و تاکنون تدبیری برای حل مشکلات در مهم ترین منطقه شهرداری به چشم نمی خورد و دلیل آن مشخص نیست !؟

مدیر منطقه یک شهرداری رشت در گفتگو با خبرنگار ما در روز سوم دی ماه جاری به وضعیت افتضاح این کوچه برخی از کوچه های اطراف آن واکنش نشان داد و بر ضرورت بازدید میدانی خودش به اتفاق خبرنگار کاشف اسرار و مدیران خدمات شهری و عمران شهرداری جهت بررسی و تهیه گزارش از و ضعیت این محدوده و پاسخ گویی تاکید کرد.

مهیار برنجی ” دلیل وجود این گوچه های بدون نام و تابلو را بروز ساخت و سازهای غیر مجاز عنوان کرد و افزود : برای معبر غیر مجاز نمی توان عملیات آسفالت ریزی انجام داد و اگر عملیات آسفالت صورت بپذیرد احتمال اعتراض کردن توسط مالکین اراضی وجود دارد.

گفتنی است علی رغم قول مدیر منطقه یک شهرداری برای انجام بازدید از این محدوده و پیگیری های متعدد تاکنون این وعده اجابت نشده و هم چنان منتظر اجابت وعده توسط ” مهیار برنجی ” از مدیران جوان و بی حاشیه هستیم.

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :