کاشف اسرار-رییس جمهوری با تأکید بر لزوم تسریع اتصال راه آهن رشت به منطقه آزاد انزلی به عنوان طرح بسیار مهم و استراتژیک، از عقب بودن زمان بهره برداری تا پایان اسفند ماه سال جاری انتقاد کرد

به گزارش کاشف اسرار، حسن روحانی،طی سخنانی در مراسم امروز افتتاح طرح های عمرانی منطقه آزاد انزلی به صورت ویدئو کنفرانس،اظهار کرد : اتصال راه آهن رشت به منطقه آزاد انزلی طرح بسیار مهم و استراتژیکی است که بنادر جنوبی خلیج فارس را به این بخش از دریای خزر در گیلان متصل می کند.

وی خاطر نشان کرد: کار بسیار بزرگی در بندر انزلی و علی الخصوص مجتمع بندری کاسپین انجام شده و بنده این بندر بسیار مهم را از نزدیک دیده ام، مجتمع بندری که در دریای خزر و در ارتباط با کشورهای همسایه حائز اهمیت است.

رییس شورای عالی مناطق آزاد با تأکید بر لزوم تسریع تصال راه آهن رشت به منطقه آزاد انزلی به عنوان طرح بسیار مهم و استراتژیک،از عقب بودن از زمان بهره برداری تا پایان اسفند ماه سال جاری انتقاد کرد.

روحانی خطاب به وزیر راه و شهرسازی ، مشاور رییس جمهوری و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و اقتصادی کشور،استاندار گیلان و مدیر عامل سازمان منطقه آزاد انزلی،اولتیماتوم داد : از ” محمد اسلامی،مرتضی بانک،ارسلان زارع و محمد علی روز بهان “می خواهم این پروژه را به عنوان یک پروژه مهم استراتژیک با همه توان در دستور کار قرار دهند .

وی خواستار افزایش فعالیت کاری در مسیر تکمیل این پروژه در سه شیفت کاری به منظور افتتاح آن تا اوایل سال آتی شد و تصریح کرد: در صورت وجود هر گونه مشکل و اعتبار در مسیر اجرای پروژه، دبیرشورای عالی مناطق آزاد و استاندار گیلان، مستقیم به بنده اطلاع دهند، تا پیگیری شود.

این مقام،متذکر شد: باید توجه داشت این پروژه طرح بسیار مهمی است چرا که بنادر جنوبی خلیج فارس را به این بخش از دریای خزر در گیلان متصل می کند.

روحانی، اتصال راه آهن به بندر کاسپین را در مقابل تمامی پروژه های منطقه دارای اهمیت ویژه ای قلمداد کرد و افزود:خود بنده نیز،سرعت بخشیدن به این پروژه را دنبال می‌کنم. از ” مرتضی بانک ” می‌خواهم ظرف دو هفته آینده گزارش مکتوب ای در خصوص مشکلات و مسائل این پروژه به بنده ارائه داد

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :