کاشف اسرار- ۱۴ اکتبر ۲۰۲۰( مصادف با ۲۳ مهرماه ۹۹) روز جهانی استاندارد با شعار “حفاظت از زمین با استاندارد ها” بود ولی با شیوع کرونا مراسمی توسط اداره کل استاندارد گیلان طبق روال هر ساله به صورت گسترده با دعوت از مسئولین، کار آفرینان و تولید کنند گان استان برگزار نشد.

به گزارش کاشف اسرار،خبرنگار این رسانه با توجه به عدم اطلاع رسانى و برگزار نشدن نشست خبرى روز جهانى استاندارد ،در موتور جستجوى گوگل اخبار مربوطه را جستجو کرد و با كليد واژه واحدهاى نمونه مشخص شد كه در تاريخ ٢١ نوامبر ٢٠٢٠ مصادف با نیمه اول مهر ماه 1399 شمسي مطابق خبر درج شده در پرتال اين اداره كل نشان واحد نمونه كيفى به شركت فر آورى و ساخت اهدا شد.

مدیر کل استاندارد گیلان در مراسم تجلیل از شرکت ” فرآوری و ساخت ” که ” عباس ایروانی ” به عنوان مدیر گروه صنعتی ” عظام ” حضور داشت و پرونده محاکمه او به عنوان متهم اقتصادی از مهر ماه 98 آغاز شد و تا تیر امسال تداوم داشت،اظهار کرد : ” واحد فراوری و ساخت جزء صنایع افتخار آفرین ما است.

داریوش اشکانی پور “خطاب به مدیران شرکت، ابراز کرد : ” از این که در این شرایط سخت و تحریم با همت خود چرخ تولید را توسعه می دهید،اولا به عنوان یک ایرانی و در ثانی به عنوان یک شهروند گیلانی از شما تشکر و قدردانی می کنم”.

حال با توجه به رويه اداره كل مذکور در اعطاي تنديس واحد نمونه كيفي، اگر چه در سال جارى به دليل شرايط كرونا امكان برگزارى مراسم روز جهانى استاندارد ميسر نگرديد، اما سوال اين جاست كه هدف از اعطاي اين تنديس به ” عباس ايرواني ” به عنوان ” مدير هلدينگ ” به جاى اعطاي آن به ” حسین شمسايي ” عهده دار مسئولیت ” مدير عامل شركت فرآوري ” براي بهره بردارى رسانه اي اين متهم اقتصادي بوده است؟!

چگونه مدير كل يك دستگاه اجرايي و روابط عمومي آن از حساسيت زا بودن اين جلسه و انعكاس خبرى آن مطلع نبوده اند و به چه دليل خبر اين رويداد را از روي سايت اداره كل حذف نموده اند؟؟!!

«شرکت فرآوری و ساخت» واقع در شهر صنعتي رشت در محلي به مســاحت 87 هزارمتر مربع درسال 1356 با عنوان شركت «تولي پارتس» با هــدف ساخت و تـوليد انــواع كمك فنرهاي خودروهاي سنگين ، نيمه سنگين و موتورسيكلت با همكاري و مشاركت شركت «اسكورت هنـد» تاسيس شد .

این شرکت دراواخـر سال 72 به بخش خصوصي واگذار و از سال 73 با نام «كارخـانجات فـرآوري وساخت قطعـات خودروی ايران»عمليات راه اندازي مجدد آن آغاز گرديد و حدود یک سال بعد نیز با توليد طيف گسترده اي از انواع كمك فنرهاي سبك وسنگين به بهره برداري رسيد .

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :