کاشف اسرار- سفیر روسیه در ایران روز جاری با انجام سفر به منطقه آزاد انزلی و شرکت در مراسم افتتاح دومین شرکت مدیریت صادرات منطقه آزاد انزلی با نام ” کاسپین گیل “نشان ملی دولت روسیه را به یک شهروند گیلانی،مشاور امور روسیه رییس اتاق بازرگانی گیلان و عضو هیات مدیره اتاق بازرگانی مشترک ایران و روسیه اعطا کرد.

به گزارش خبرنگار کاشف اسرار، اعطای نشان مذکور توسط ” لوان جاگاریان ” به ” سید جلیل جلالی فر ” پاس فعالیت ۲۲ ساله در زمینه توسعه مبادلات تجاری و ایجاد ارتباط قوی دیپلماسی اعطا شد.

سفیر روسیه در ایران طی سخنانی به تمجید از این بازرگان گیلان در حوزه روسیه پرداخت و اظهار کرد : از ” سید جلیل جلالی فر ” تشکر می کنم که طی سالیان طولانی بسیار فعال می باشند و نقش مهمی در روابط دو جانبه علی الخصوص اموراقتصادی بین ایران و روسیه دارند .

” جاگاریان ” با تاکید بر ضرورت توسعه امور اقتصادی بین ایران و روسیه،متذکر شد : دوستان حاضر در مراسم طی سخنانی از بعد روابط دو جانبه سیاسی بین ایران و روسیه بسیار ابراز رضایت کردند، لکن ما از روابط بین دو کشور در بعد اقتصادی راضی نیستیم

عضو هیات مدیره اتاق مشترک ایران و روسیه و مدیر عامل شرکت ” مدیریت توسعه صادرات “پس از دریافت این نشان در گفتگو با خبرنگار کاشف اسرار در حوزه بازرگانی، اظهار کرد : این نشان متعلق به همه فعالان اقتصادی کشور است و امیدواریم بتوانیم این نشان را برای توسعه مبادلات بین کشورهای ایران و روسیه استفاده کنیم.


” جلالی فر با بیان اینکه منطقه آزاد انزلی  یکی از قطب های مهم و استراتژیک شمال به جنوب است،متذکر شد : شرکت مدیریت توسعه صادرات طی فراخوانی ۶۰ نفر را کنار هم گرد آورد و این شرکت را به ثبت رساند و به‌زودی شاهد افتتاح شعبه هایی جدید در آستراخان و کریمه روسیه خواهیم بود.


وی که مجری راه اندازی شبکه مویرگی عمده فروشی کالاهای ایرانی در روسیه است، هدف از اجرای این طرح را حذف واسطه ها و ایجاد رقابت بین رقبا و مشتریان ذکر کرد.

به گفته این فعال اقتصادی، این شرکت رفتار رقبا را در بازارهای هدف مورد رصد و بررسی قرار داده و اطلاعات تجاری را به بخش تولید کنندگان و صادر کنندگان ایران می‌دهد تا کالاهای خود را طبق بازارهای مصرف روسیه تولید کنند.


جلالی فر با اذعان بر این که متاسفانه در حال حاضر ظرفیت صادرات ما به روسیه زیر ۲ میلیارد است،ابراز کرد این امر با وجود زیرساخت هایی که در شمال کشور داریم بسیار اندک می باشد و ما باید بتوانیم این مقدار را با تلاش سازمان‌های مربوطه به بالغ بر ۱۰ میلیارد افزایش بدهیم.

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :