کاشف اسرار-یک سال ،5 ماه و 20 روز از برگزاری نشست خبری معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور با اصحاب رسانه گیلان در سالن اجتماعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان سپری شد.

به گزارش کاشف اسرار، نشست خبری ” محمد باقر نوبخت حقیقی ” در ابتدا با طعم تلخ دعوت گزینشی و تبعیضی از اصحاب رسانه آن هم توسط ” مدیر خانه مطبوعات استان ” رقم خورد ولی در خلال برنامه با خوشی به پایان رسید.

مدیر مسئول پایگاه خبری ” کاشف اسرار ” هنگام طرح اظهارات خودش،درخواست اعزام ،پذیرایی و اقامت اصحاب رسانه استان همراه خانواده به وسیله قطار برای زیارت حرم مطهر امام رئوف،رضا(ع) را مطرح کرد که با استقبال عضو هیات دولت مواجه گردید و النهایه تعدادی از فعالین اعزام شد ندو

” خلیل اخوان اصغری ” در این جلسه با اشاره به اختصاص مبلغ 200 میلیون تومان از سوی سازمان مذکور به نشریات مکتوب ،تقاضای اختصاص کمک بلاعوض به مدیران مسئول پایگاه خبری دارای دفتر مرکزی در گیلان را مطرح کرد و با موافقت ” محمد باقر نوبخت حقیقی ” مواجه شد.

” فیروز فاضلی ” مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان و ” کریم خورسندی مژدهی ” مدیر عامل خانه مطبوعات استان هم به صورت جداگانه و شفاهی هم در جلسه یاد شده چنین تقاضایی را مطرح کردند و به استماع عضو گیلانی هیات دولت رسید.

از زمان برگزاری نشست خبری مذکور یک سال،5 ماه و 20 روز سپری شده و تا زمان انتشار این گزارش نه تنها یک ریال از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور به مدیران مسئول پایگاه های خبری گیلان پرداخت نشده،ضمن این که خانه مطبوعات و هم چنین اداره کل فرهنگ و ارشاد استان هیچ مکاتبه و خبری درباره سرنوشت خلف وعده ” نوبخت حقیقی ” منتشر نکردند.

ضرورت دارد همان طور که رییس سازمان برنامه و بودجه کشور ،مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان و مدیر خانه مطبوعات استان زمان برگزاری نشست در بالای سن و ردیف مخصوص در برابر اصحاب رسانه نشستند،با انتشار اسناد و مکاتبات اداری و خبر ،هم اکنون پاسخگو باشند.

” محمد باقر نوبخت حقیقی” ، ” فیروز فاضلی ” به عنوان مدیران دولتی و کریم خورسندی مژدهی ” از اصحاب رسانه و مدیر خانه مطبوعات استان حتما از ماده نوزدهم منشور حقوق شهروندی دولت ” حسن روحانی ” اطلاع دارند که تاکید کرده است : ” شهروندان از حق اداره شایسته امور کشور بر پایه‌ی قانون‌ مداری، کارآمدی، پاسخ گویی، شفافیت، عدالت و انصاف برخور دارند. رعایت این حق توسط همه مسئولین و کارکنان الزامی است”

النهایه مسئولان مورد نظر را به پیروی از تاکیدات رهبر انقلاب در بندهای 48 و 51 فراخوان سیاست های پیشرفت و توسعه ایران اسلامی به شرح ذیل رهنمون می کنیم:

بند 48-ارتقای نظارت رسمی، مردمی و رسانه‌ای بر ارکان و اجزای نظام و پیشگیری از تداخل منافع شخصیت حقیقی و حقوقی مسئولان و کارکنان حکومت و برخورد بدون تبعیض با مفسدان به‌ویژه در سطوح مدیریتی

بند 51-گزینش مسئولان و مدیران بر مبنای التزام عملی آنان به حد کفاف در معیشت و اهتمام ایشان به هنجارهای عدالت، صداقت، راستگویی، اعتماد، فداکاری و پاسخگویی

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :