کاشف اسرار-مردم خطه ولایت مدار صومعه‌سرا دارای سوابق درخشانی در دوران دفاع مقدس هستند که ۵۴۰ شهید این شهرستان گویای حضور پر رنگ نیروهای مردمی در جبهه بوده است.

به گزارش کاشف اسرار،این ولایت هم چنین دارای 32 شهید جاوید الاثر،  1 هزار و 207 جانباز پنج تا 70 درصد است که از این تعداد جانباز 49 نفر آزاده هستند، تعداد شهدای جانباز این شهرستان 3 نفر و تعداد سرداران شهید 2 نفر است.

صومعه سرا از غرب به شهرستان‌های ­ماسال،رضوانشهر و از شـمال به شهرستان بندر انزلی و تالاب بین‌المللی انزلی و از جنوب به شهرستان فومن و از غرب به شهرستان شفت و رشت محدود می‌شود.

هر روزه تعداد زیادی از هم وطنان،هم استانی ها و شهروندان صومعه سرایی وقتی وارد این شهرستان می شوند با رویت برخی از یادمان های شهدا که مدت زمان طولانی وضعیتی بسیار نامناسب دارتد افسوس دارند چرا تغییر برخی یادمان های شهدای صومعه سرا در دست مهجوریت ! / چرا فرماندار تدبیری برای تغییر تابلوها ندارد ؟

وجود برخی تابلوهای رنگ و رو رفته و یا کج و معوض و دل خراش، دل هر بیننده ای به درد می آورد و این سئوال در ذهن آنان تداعی شده چرا ” سید جلال محمدی ” که چرا طی ماه های طولانی تدابیر لازم و اجرایی برای تغییر این یادمان از طریق مسئولین ذیربط انجام نداده است ؟

به نماینده عالی دولت در صومعه سرا گوش زد می شود یکی از تأثیر گذار ترین جریان های هنری در ایران معاصر،هنر بازنمایی ارزشها در جنگ تحمیلی و نمایش رشادت های بزرگ مردان تاریخ عرصه دفاع است.

نمایــش و تصویرســازی شــهدا بــر تابلوهای شهری بــا اتمــام جنــگ آغــاز شــد و تــا امــروز ادامــه دارد و با گذشت بیش از سه دهــه پــس از جنــگ،بازنگری در تمثال شهدا و بازسازی محتوایی آن یک ضرورت است.

با توجه به اینکه گیلان،استانی مسافرپذیر است و عکس و نماد شهدا در ورودی شهرها نمادی از روحیه ایثار،شهادت و مقاومت خواهد بود و در ذهنیت سازی مخاطبین در خصوص سبقه ایثارگری آن شهر قطعا موثر بوده ،باید به بهترین شیوه و در کوتاه ترین زمان ممکن مورد بازسازی مجدد قرار گیرد.

مطابق ماده 4 آیین‌نامه اجرایی ماده (11) قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران ، وزارت کشور موظف نسبت به اجرای آن از طریق شهرداری‌ها و دهیاری‌ها است و بنیاد به عنوان دستگاه متولی همواره در تمامی جلسات بر این مهم تاکید داشته است

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :