کاشف اسرار-“سد خاکی سقالکسار ” یکی از تفرجگاه های بسیا ر مهم شهرستان رشت و مرکز استان گیلان محسوب می شود که چند سالی می باشد بر محبوبیت آن افزوده می شود و هر روزه بر تعداد علاقه مندان حضور در این مجموعه افزوده می شود.

محبوبیت این تفرج گاه سبب شده تعدادی از اهالی محل با سازه های چوبی به کاسبی در محیط پیرامون جنگلی مشرف به سد پرداخته و حجم زیاد زباله و تعداد زیاد وسایل نقلیه ورودی سبب شد دهیاری و شورای اسلامی روستای مذکور در عید فطر سال گذشته نسبت به اخذ عوارض ورود خودرو اقدام و مبالغ هنگفتی از مراجعین دریافت کند .

اخذ عوارض در حالی بود معاون فعلی پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان طی گفتگوهای جداگانه با ” خبرگزاری فارس ” و ” پایگاه خبری کاشف اسرار ” در سال 98،تاکید کرد :” دهیاری‌ ها، بخش داری‌ ها و فرمانداری‌ها به‌هیچ‌ وجه حق ندارند از مردم در سواحل، زیارتگاه‌ها و سایر مواهب طبیعی و الهی پول دریافت کنند”

” جان احمد آقایی ” در این گفتگوها تاکید داشت : “اولسبلنگاه (اولسبلانگاه) روستایی ییلاقی از توابع ماسال درغرب گیلان و سازمان منطقه آزاد انزلی مجاز به اخذ عوارض هستند و به دلیل این که برای دریافت عوارض دارای قرارداد هستند،بعدآ درباره این دو مجموعه صحبت خواهیم کرد و نتیجه بررسی ها به اطلاع عموم می رسد”

اخذ عوارض توسط دهیاری و شورای اسلامی در ” سد سقالکسار ” توسط برخی از شهروندان و اصحاب رسانه به اطلاع مقام قضایی مذکور رسید ، سبب واکنش شدید اللحن ” آقایی ” شد و النهایه با دستور بخشدار مرکزی رشت متوقف شد.

” مانی زرشکی” به عنوان بخش دار مرکزی رشت در حالی دستور متوقف شدن اخذ عوارض را به صورت پیامکی صادر کرد که با حدود یک سال مشخص نشد چه میزان وجوه غیر قانونی از مراجعین اخذ گردید و چه سرنوشتی برای وجوه دریافت شده رقم خورد؟!!!

دهیاری و شورای اسلامی روستای ” سقالکسار ” با شیوع کرونا ویروس،گاهی اوقات نسبت به تعطیلی مجموعه مذکور اقدام کرد،ولی عوارضی را تحت عنوان : ” هزینه پارکینگ،سازمان دهی ،جمع آوری زباله،سرویس بهداشتی،کارهای عمرانی،حفاظت و صیانت منطقه توریستی ” دریافت می شود و واژه ” صیانت ” به اشتباه ” سیانت ” در برگه عوارض یکصد هزار ریالی قید شده و در صورت تحویل کیسه زباله ” 2 هزار تومان ” عودت داده می شود.

ضرورت دارد هر چه سریعتر معاون اجتماعی و پیش گیری از وقوع جرم دادگستری استان،فرماندار و نیز بخش دار مرکزی رشت درباره قانونی بودن یا نبودن اخذ عوارض در مجموع فوق الذکر نسبت به تنویر افکار عمومی بپردازند.

بنا به مشاهدات ،” سد سقالکسار ” در ماه مبارک رمضان امسال محلی برای روزه خواری و کشف حجاب توسط برخی از مراجعین بوده و ماموران انتظامی هم برخوردی نداشتند و جای تعجب داشت که برخی به راحتی حرمت شکنی کردند، این در حالی می باشد برای کشف حجاب در خودرو برخورد می شود.

کشف حجاب و روزه خواری به خودی خود جرم است چه داخل خودرو باشد چه در مکان های دیگر باشد،اما پلیس با این جرایم در محوطه سد خاکی ” سقالکسار ” برخوردی نمی کرد ولی در سایر نقاط برخورد می شود، برای شهروندان دو گانگی در رفتار پلیس تعجب دارد.

تنظیم گزارش و جمع آوری اطلاعات سیاسی انتظامی و اجتماعی در مورد مشكلات و نارسایی ها و تنش های قومی ، طایفه ای و كارگری و غیره ،كسب اخبار و اطلاعات در مورد عملكرد پاسگاه های انتظامی و ارائه راه ها و پیشنهادات در این خصوص ، ارائه پیشنهادات و راه حل های ممكن در جهت رفع مشكلات اجتماعی ، فرهنگی و سیاسی و امنیتی و هم چنین جمع بندی و شناسایی وقایع شهرستان و انعكاس به فرماندار و …جزو وظایف بخش داری مرکزی رشت است.

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :