کاشف اسرار- چهارشنبه 20 مرداد ماه جاری ( پریروز ) بود خبری با تیتر : ” در نامه‌ای به رئیس مجلس شورای اسلامی ؛ آیت‌ الله رئیسی فهرست وزرای پیشنهادی دولت سیزدهم را به مجلس معرفی کرد ” در پایگاه اطلاع رسانی دولت ” منتشر شد.

در لیست منتشر شده 19 نفر به عنوان وزیران پیشنهادی معرفی گردیدند که انتخاب وزیران ” امور اقتصادی و دارایی و جهاد کشاورزی ” که هم اکنون به ترتیب نمایندگی مردم در حوزه های انتخابیه ” تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس از استان تهران” و ” کاشان از استان اصفهان ” در مجلس شورای اسلامی را بر عهده دارند، تعجب برانگیز است که در مجلس با شعار انقلابی فعالیت دارند .

رییس جمهوری هم در رفتاری مغایر با شعار دولتش که ” انقلابی ” بودن است این دو سیاست مدار و مقام را برای بررسی در خانه ملت برای تصدی پست وزارتی معرفی کرده که لازمه آن اطاعت از فرامین رهبر انقلاب است.

” حضرت آیت الله سید علی خامنه ای ” در ششم خرداد ماه امسال به مناسبت اولین سالگرد فعالیت یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی که از طریق ارتباط تصویری بود خطاب به وکلای مردم در خانه ملت توصیه های متعددی را بیان کردند که رعایت کنند که یکی از آنها این بود :

ایشان فرمودند : ” یکی از آسیب‌ها این است که نماینده از اوّلی که وارد مجلس میشود، نقشه‌ی رسیدن به فلان پستِ مثلاً اجرائی را در سر خودش بپروراند -که وزیر بشود، مدیر بشود، فلان [مسئول] بشود- نه، این وظیفه‌ی نمایندگی بسیار مهم است. اگر انسان برای خدا کار بکند و درست کار بکند، از وظایف اجرائی اهمّیّتش بیشتر است، یا لااقل در مواردی به قدر آنها اهمّیّت دارد. این جور نباشد که ما تا وارد مجلس شدیم، به فکر بیفتیم که خب حالا چه کار کنیم که مثلاً در مرحله‌ی بعد یا در فلان دولت به فلان پست [برسیم]؛ اینها آسیب‌ها است، مجلس از این قبیل آسیب‌ها دارد. عزیزان من! مراقب باشید؛ شما هنوز اوّل کارتان است بحمدالله، تازه وارد شده‌اید و این آسیب‌ها ان‌شاء‌الله به سراغ شما نیامده و نخواهد آمد [امّا] مراقب باشید. در این زمینه بایستی هیئت نظارت فعّال باشد؛ هیئت نظارتی که نظارت [دارد] بر رفتار نمایندگان بایستی در این زمینه فعّال باشد؛ امّا بیش از نظارت، آن تقوای درونیِ خود شما و مراقبتهای درونی خود شما است که میتواند کارآمد باشد و شما را از این آسیب‌ها محفوظ بدارد. خب این هم یک توصیه”.

با توجه به این که پایگاه خبری و تحلیلی”کاشف اسرار”مستند به ماده 48 فراخوان رهبر انقلاب اسلامی برای تکمیل و ارتقاء الگوی پایه اسلامی ایرانی ملزم وظیفه ارتقای نظارت رسمی، مردمی و رسانه‌ای بر ارکان و اجزای نظام دارد،بنابراین رییس جمهوری و دو نماینده مذکور وظیفه پاسخگویی را بر عهده دارند.

رهبر انقلاب: افراد، مسئولین، خودشان را در معرض نقد و انتقاد قرار بدهند و پاسخ گو باشند و پاسخ بدهند و تبیین کنند. خیلی از اوقات اگر چنان چه یک انتقادی به کسی بشود، این فرصتی است برای او که بتواند ذهن ها را روشن کند، تبیین کنند، حقیقت را بیان کنند؛ خیلی چیز خوبی است.۱۳۸۸/۰۳/۲۹

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :