کاشف اسرار-نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی خطاب به خبرنگاران این شهرستان با بیان نصیحت مبنی بر این که : ” مواظب باشید ،روی حاشیه اختیاط نمایید، برخی افراد من جمله جمله دوستان از فضای مجازی به صورت نادرست استفاده می کنند، تصریح کرد : من برخی اوقات غصه می خورم وزیر می بینم اگر من بودم کارمند اداره خودم نمی گذاشتم

به گزارش خبرنگار کاشف اسرار از صومعه سرا ، ” سید کاظم دلخوش اباتری ” در مراسم تجلیل از خبرنگاران این شهرستان که در سالن اجتماعات فرمانداری به ریاست فرماندار برگزار شد طی سخنانی ، اظهار کرد : قیام حضرت امام حسین(ع) در راستای احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه و ایستادگی در مقابل ظلم و استبداد بود که به ما درس ایمان، آزادگی و ایثار می آموزد.

وی افزود :قیام عاشورا چنان در عمق دل‌ها اثر بخش بوده است که همه ساله دهه محرم و به ویژه روز عاشورا، اوج عشق و اخلاص نسبت به معلم حُریّت و اسوه جهاد و شهادت، حسین بن علی (ع) است و در این میان جوانان حضوری چشمگیر داشته و بیشترین تاثیر را می‌پذیرند.

این مقام، اعتقاد دارد : “عاشورا و کربلا، یکی از بارزترین حلقه های این زنجیره طولانی است . همیشه حق و باطل رو در روی دیگر هستند و انسانهای آزاده، وظیفه پاسداری از حق و پیکار با باطل را بر عهده دارند.

دلخوش اباتری ” ، متذکر شد : بی تفاوت گذشتن از کنار صحنه حق و باطل، بی دینی است. آری، تاسوعا، مقدمه جان‌ فشانی و عاشورا، سرفصل د ل باختگی در محضر سالار شهیدان سر آمد آزادگان امام حسین (علیه السلام) است.

وی با ابراز خرسندی از حضور مجدد در بین اصحاب رسانه علی الخصوص خبرنگاران شهرستان صومعه سرا ،برای این قشر فرهیخته از جامعه آرزوی موفقیت از درگاه خداوند متعال کرد

عضو مجمع نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی با بیان این که در طول سال با برگزاری نشست با اصحاب رسانه شهرستانی و استانی،به پیگیری جهت حل مشکلات اصحاب رسانه در سطوح شهرستانی،استانی و ملی و دیدار با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و سایر مقامات مرتبط اشاره کرد.

دلخوش اباتری ” یکی از موضوعات در دست پیگیری توسط خودش برای بهبود وضعیت معیشت اصحاب رسانه و خبرنگاران را ” بهبود وضعیت معیشت ” آنان عنوان و خاطر نشان کرد : من طی یک ماه گذشته حدود سه بار پشت تریبون مجلس شورای اسلامی درباره حق خبرنگاران ،صحبت و پیگیری داشته ام.

وی به مذاکرات خودش با وزیر و نیز معاون مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی طی چند روز گذشته اشاره کرد و متذکر شد : با وزیران پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی و تعاون، کار و امور اجتماعی جهت احقاق حقوق اصحاب رسانه مذاکراتی داشته ام.

این مقام بر لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی در ایام شیوع کرونا تاکید و اذعان کرد : برگزاری جلسات تجلیل از جمله آئین قدردانی از زحمات خبرنگاران خلاف پروتکل مذکور می باشد ولی از فرماندار که خودشان دارای رسانه هستتند، درخواست کردم جلسه تجلیل با تایم کوتاه برپا کنند که شان و منزلت این عزیزان همراه در مراسمات مختلف حفظ بشود.

دلخوش اباتری ” پس از مشاهده جدال لفظی بین تعدادی از خبرنگاران و اصحاب رسانه شهرستان صومعه سرا، با اشاره به داشتن حدود 60 سال سن خود اظهار کرد : هر شخصی در زندگی خودش تعادل،عدالت ،عقل و منطق در سر لوحه امورات قرار ندهد ،آسیب می بیند.

وی درباره طرح اخیر برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای صیانت از فضای مجازی، ابراز کرد : علاقه مندم از فضازی مجازی دفاع بکنم ولی متاسفانه بین برخی از اصحاب رسانه و حتی دوستان ما ، برخی افراد پیدا می شود که از این فضا به صورت نادرست استفاده می کنند و دنبال حاشیه سازی هستند.

این نماینده مجلس با اشاره به وجود 17 شهرستان در گیلان، مدعی شد : 16 شهرستان دیگر استان به اندازه یک پنجم شهرستان صومعه سرا در طول سال نشست اختصاصی با خبرنگاران برپا نکرده اند ولی گاهی برخی از دوستان به دلیل نا آگاهی خوراک به دشمنان می دهند که دلشان میخواهند اختلاف بین ما وجود داشته باشد.

دلخوش اباتری ” ، تصریح کرد : من ” سید کاظم دلخوش اباتری ” در حق خودم این قدرت را دارم بگویم جزو 4 یا 5 نفر اول مجلس شورای اسلامی هستم و به دنبال احقاق حق خبرنگاران و اصحاب رسانه در سطح شهرستان،استان و ملی بوده و به شدت پیگیرم.

وی به بیان نصیحت خطاب به اصحاب رسانه شهرستان صومعه سرا پرداخت و گفت : ” مواظب باشید ،روی حاشیه اختیاط نمایید، برخی افراد من جمله جمله دوستان از فضای مجازی به صورت نادرست استفاده می کنند”

این فعال سیاسی با بیان این که : ” فکر نکنید با حاشیه سازی بزرگ می شویم ” ، اذعان کرد : گاهی پیش می آید بنده یا فرماندار برخی از افراد برای جلساتی دعوت نکنند تا حضور یابند این امر از روی غرض ورزی و تبعیض قائل شدن بین اشخاص نیست،همه افراد دارای شان و کرامت هستند و به آنان علاقه داریم.

” دلخوش اباتری ” خطاب به حاضرین در جلسه با تاکید بر این که :” باید رشد بکنید و در سطوح استانی و کشوری بدرخشید و مگر برخی از انسان ها در سطح کشور رشد کردند ، چه چیزی بیشتر از شما دارند ؟” تصریح کرد : من برخی اوقات غصه می خورم وزیر می بینم اگر من بودم کارمند اداره خودم نمی گذاشتم.

وی با ابراز ناخرسندی از این که برای اولین بار طی سالیان کذشته نتوانست نشست تقدیر از حدود 200 نفر از خبرنگاران فعال استانی برپا کند بر در نظر گرفتن تقدیر نامه و هدیه کوچکی و ارسال به درب منازل آنان طی روزهای آینده تاکید کرد.

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :