کاشف اسرار-23 مرداد ماه جاری بود مراسم تودیع معاون سابق و معارفه معاون جدید رییس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با حضور معاون اول رئیس جمهوری در سالن اجتماعات این سازمان برگزار شد.

معاون اول رئیس جمهوری در بخشی از سخنان با اشاره به پر آب بودن استان های شمالی کشور و ضرورت استفاده بهینه از این ظرفیت ارزشمند تصریح کرد: سه استان شمالی کشور از نظر وسعت به اندازه کشور هلند هستند و میانگین بارندگی این سه استان از هلند هم بیشتر است.

” محمد مخبر ” ، اضافه کرد : ” با این وجود کشور هلند از بخش کشاورزی 95 میلیارد دلار صادرات دارد اما صادرات ما از بخش کشاورزی 200 میلیون دلار است.

به گفته وی ، “این نشان می دهد که باید استاندارانی توان مند در هر یک از این سه استان حضور داشته باشند به گونه ای که هر کدام از آنها مانند یک وزیر کشاورزی بتواند از ظرفیت های بخش کشاورزی بهره برداری کند”.

از طرح سخنان این مقام درباره استانداران سکان دار این سمت در استان های شمالی 5 روز سپری گردیده و یکی از استان های شمالی کشورمان ، گیلان است کلید دار آن ” ارسلان زارع ” اهل استان بوشهر در جنوب ایران است که در تیر ماه 1398 به سرپرست استانداری گیلان منصوب شد.

وی از ششم شهریور ماه 1398 تاکنون عهده دار سمت نماینده عالی دولت در گیلان می باشد و تغییر او با توجه به اظهارات معاون اول رییس جمهوری احتمالا دور از ذهن نیست ،ولی اگر نظر ” مخبر ” بخواهد عوض بشود بستگی به نظر رئیس جمهوری، معاون اول رئیس جمهوری، وزیر کشور ، مجمع نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی، نماینده ولی فقیه در استان و….دارد

” گزینه های احتمالی استانداری گیلان ”

از زمان استارت زدن سیزدهمین دوره رقابت های انتخاباتی ریاست جمهوری و انتصاب ” رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گیلان به عنوان ” رئیس ستاد انتخاباتی سید ابراهیم رئیسی در استان ” از او به عنوان یکی از گزینه های احتمالی تصدی پست استانداری یاد می شود.

وی تعامل و ارتباط مناسب با همه اصحاب رسانه در گیلان ندارد واز ظرفیت آنان استفاده نمی کند . آیا برگزاری نشست تجلیل از تعدادی انگشت شمار خبرنگار به مناسبت روز خبرنگار در مقام ریاست دانشگاه آزاد اسلامی استان می تواند مصداقی بر عدم تعامل او با همه رسانه های فعال و دارای مجوز این خطه تلقی بشود ؟

در برخی محافل از جانشین سابق فرماندهی سپاه قدس گیلان به عنوان استاندار یا معاون احتمالی سیاسی ، اجتماعی و امنیتی استاندار نام برده می شود که صحت و سقم آن در دست بررسی بوده و ” پایگاه خبری کاشف اسرار ” به تنهایی قادر به تائید یا رد آن نیست .

مهدی کاظمی‌ پور از ۲۰ روز پس از آغاز جنگ تحمیلی وارد جبهه شد و در دفاع مقدس فرمانده دسته در عملیات بیت‌المقدس، فتح‌المبین، سال ۶۱ منطقه دشت عباس فرمانده گردان مالک اشتر جزیره بوارین بود و جانشین گردان در عملیات کربلای دو، فرمانده گردان در عملیات‌ والفجر ۶ و ۵ بود.

وی معاون سردار شهید حسین همدانی در زمانی که وی فرماندهی لشکر قدس گیلان را به‌عهده داشت، در استان کردستان و سنندج بود، برای نخستین بار در سال ۱۳۶۶ مجروح شد اما با همان وضعیت دوباره به منطقه رفت و تا سال ۱۳۶۷ در عملیات‌های زیادی به عنوان فرمانده حضور داشت.

النهایه امید است هر آن چه به خیر و صلاح استان گیلان و شهروندان باشد رقم بخورد و نرخ بیکاری کاهش یابد، پروژه های عمرانی به مرحله افتتاح برسد، شاهد استانداری اهل تعامل و حامی مردم باشیم و این استان ارتقا یابد.

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :