کاشف اسرار- سالهاست خانه مطبوعات ایران در جمهوری اسلامی ایران به فعالیت می پردازد که طبق اساس نامه فعلی، برای عضویت در آن داشتن مدرک تحصیلی کارشناسی نیاز است .

اگر شخصی دارای سابقه کار مطبوعاتی دیپلم و کاردانی داشته باشد باید به ترتیب برای هر مقطع تحصیلی 10 سال و 5 سال سابقه کاری رسانه ای مورد تائید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارائه بدهد. هم اکنون افرادی در کشورمان فعالیت رسانه ای بسیار زیاد دارند که به دلیل فقدان مدرک تحصیلی دیپلم نمی توانند به عضویت در بیایند.

اشخاصی هم فعالیت کاری دارند ولی چون مدرک تحصیلی دیپلم داشته ولی سابقه کاری ده ساله ندارند ،نمی توانند عضو بشوند و از مزایای کم این موسسه صنفی بهره مند بشوند.

برخی از افراد هم به دلیل این که مدیر مسئول رسانه ای که در آن فعالیت دارند نمی توانند به عضویت اصلی در بیایند .نمی توانند عضو بشوند . برخی از مدیران مسئول هم از ترس احتمالی شکایت نیروی به خدمت گرفته شده ،او را به عنوان ” خبرنگار حق التحریر” معرفی کرده اند که این گونه فعالین رسانه ای هم نمی توانند به عضویت اصلی در بیایند.

برخی از افراد هم باید منت مدیر مسئول رسانه کشوری برای صدور نامه اشتغال به کار بکشد اگر نامه صادر بکند یا نکند.

تنها راهکار فعلی استفاده از برگزاری مجمع عمومی توسط تعدادی از اعضاست که این سد راه بردارند که می توانند منشا اثر ارزنده به فعالین رسانه ای متمایل در این خانه زیر مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باشد.

النهایه انتظار می رود وزیر و معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیران کل استانها این دستگاه اجرایی هر چه سریعتر به عنوان دستگاه نظارت بر عملکرد خانه مطبوعات ،رهنمون های لازم به اعضا جهت برگزاری مجمع و تغییر مفادی از اساس نامه به نفع این گونه متقاضیان بردارند و اعضای دارای حق هم کمی به فکر همکارانی باشند که پشت سد اساس نامه سخت گیرانه هستند،باشند.

خدایا جنان کن سرانجام کار تو خوشنود باشی ما رستگار

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :