نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، گفت: هم اکنون مشکلی که در علوم پزشکی گیلان وجود دارد و بارها هم تذکر داده ام این است که ما در بخش شبکه بهداشت در بین استان های دیگر ضعیف ترین استان کشور هستیم.

جبار کوچکی نژاد ارم ساداتی ” طی گفتگویی یا بیان این که با توجه به اینکه اصل علوم پزشکی بر بهداشت است نه درمان، افزود :متاسفانه چون وزرا و مدیران کل همه از متخصصین انتخاب می شوند به بهداشت توجه نمی کنند و اعتبارات را به سمت درمان هدایت می کنند .

به گفته وی، درمان هم مثل چاهی است که هر چه قدر پول بریزید پر نمی شود؛ در حالی که شما اگر به بهداشت کمک کنید و به خانه های بهداشت و مراکز بهداشتی داخل شهر و روستا که محل مراجعه مردم است اعتبار بگذارید در آن جا درمان مردم درست تشخیص داده می شود و مردم کمتر به سمت مراکز درمانی سوق پیدا خواهند کرد،

این مقام اعتقاد دارد :در نتیجه چون چنین اتفاقی رخ خواهد داد، تعارض منافع اینجاست که ایجاد می شود و مانع از اختصاص اعتبارات به بخش بهداشت کشور می گردد. وزیر بهداشت هم یک متخصص چشم است به عقیده بنده او هم بیشتر به بخش درمان توجه دارد.

کوچکی نژاد ارم ساداتی، تصریح کرد : این در حالی است که آموزش و بهداشت رمز موفقیت علوم پزشکی است چرا ما در سال هزاران هزار میلیارد تومان پول می گذاریم باز هم مردم همچنان ناراضی هستند.

وی معتقد است : علت آن این است که پول به سیاه چالی می رود که ته ندارد. شما هرچقدر پول بریزید پر نمی شود، در حالی که معتقدم در بخش بهداشت اگر یک هزارم این پول را بدهند رضایت مردم بیشتر جلب می شود.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در مجلس، خاطر نشان کرد :البته خودم روی خانه های بهداشت تمرکز کرده ام و با معاونت بهداشتی وزارت بهداشت و درمان جلسه ای گذاشته ام و آنان هم اعتقاد داشتند که گیلان پایین ترین سطح بهداشتی کشور را دارد، لذا درصدد تجهیز مراکز و خانه های بهداشتی هستم و برای ارتقای خانه های بهداشت در حال تلاش هستم.

کوچکی نژاد ارم ساداتی ” با اشاره به این که در مجلس چند کار را البته برای حمایت از بخش درمان هم شروع کردم، ادامه داد :بیمارستان 350 تخت خوابی پورسینای رشت شروع شده است.

وی یاد آور شد : ساخت 350 تخت در بیمارستان رازی شروع شده است و برای این دو بیمارستان بالای 100 میلیارد تومان منابع وجود دارد و معتقدم این دو بیمارستان با 700 تخت ایجاد شود چون دو بیمارستان جامع و جنرال است همه بیماران را پوشش خواهد داد و در یک مکان کل مداوا صورت خواهد گرفت.

نماینده مردم رشت از پیشرفا فیزیکی 65 درصدی بیمارستان لاکان با 400 تخت خبر داد و متذکر شد : برای بیمارستان لاکان هم 100 میلیارد تومان پول گذاشته شده است. این بیمارستان هم 200 تا 300 میلیارد تومان و با تجهیزات 500 میلیارد پول می خواهد تا به اتمام برسد.

کوچکی نژاد ارم ساداتی در پایان،اظهار کرد : بیمارستان لاکان از پروژه های وزارت مسکن و شهرسازی است که احتمالا در سال 1401 به اتمام خواهد رسید .

به گفته وی، این بیمارستان چون باز یک بیمارستان جنرال است و مردم شهرهای شرق و غرب استان را پوشش خواهد داد ضمن سرعت در جابه جایی و انتقال بیماران در کاهش ترافیک داخل مرکز استان نیز تاثیر بسزایی خواهد داشت.

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :