کاشف اسرار–29 اسفند ماه 1400 بود رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۴۰1 هجری شمسی، سال جدید را سال «تولید، دانش‌ بنیان و اشتغال‌ آفرین» نام گذاری کردند و به اطلاع عموم مردم ایران اسلامی و جهانیان رسید.

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش گیلان پس از گذشت چندین ساعت از نام گذاری سال جدید توسط حضرت ” آیت الله سید علی خامنه ای ” با نصب بنر شعار سال در محوطه این دستگاه اجرایی موافقت کرد و نصب شد.

” محمد فائزی ” در حالی با نصب این ،بنر شعار سال موافقت کرد که رهبر انقلاب طی سخنانی که نوروز 1390 در حرم رضوی داشتند با نصب این گونه شعارها به شدت مخالفت کرد و امر ” حضرت آیت الله خامنه ای ” به عنوان ولی امر مسئولین بر همگان علی الخصوص مسئولان ضرورت داشته و دارد.

معظم له در سخنان نوروزی 11 سال قبل فرمودند : ” البته من این نکته را حتماً تذکر بدهم؛ گاهی اوقات این شعاری که ما برای سال اعلام میکنیم، بعد ناگهان میبینیم همه‌ی در و دیوارهای تهران و شهرهای دیگر پر شده از تابلو، که این شعار رویش نوشته شده. این فایده‌ای ندارد. گاهی کارهای پرهزینه‌ای انجام میگیرد؛ چه لزومی دارد؟ آنچه که من از مسئولین و از مردم عزیزمان توقع دارم، این است که این شعار را بشنوند، باور کنند و دنبال کنند. تابلو کردن و در و دیوار را پر کردن و عکس زدن و اینها هیچ لزومی ندارد. اگر هزینه‌ای نداشته باشد، لزومی ندارد؛ اگر هزینه داشته باشد، اشکال هم دارد. هیچ لزومی ندارد کارهای پر هزینه را انجام بدهند” .

مقام معظم رهبری در پاسخ به استفتایی مبنی بر این که:” آیا اوامر ولی فقیه برای همه مسلمانان الزام آور است یا فقط مقلدین او ملزم به اطاعت هستند؟ آیا بر کسی که مقلد مرجعی است که اعتقاد به ولایت مطلقه فقیه ندارد، اطاعت از ولی فقیه واجب است یا خیر؟فرموده اند:

“: بر اساس مذهب شيعه همه مسلمانان بايد از اوامر ولايى ولى فقيه اطاعت نموده و تسليم امر و نهى او باشند، و اين حکم شامل فقهاى عظام هم مى‏شود، چه رسد به مقلدين آنان. به نظر ما التزام به ولايت فقيه قابل تفکيک از التزام به اسلام و ولايت ائمّه معصومين(عليهم‌السلام) نيست”.

از دستگاه های نظارتی ذیربط درخواست می شود برخورد با سرپرست اداره کل آموزش و پرورش گیلان ضرورت دارد ، زیرا ” عدم توجه به فرموده رهبر انقلاب توسط ” فائزی” قابل توجیه نیست.

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :