کاشف اسرار – مدیر عامل شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان با بیان این که دشمن در مقطعی از زمان تمام مکانات خودش را به کار گرفت تا با سیاه نمایی چهره مخدوشی از نظام و ایران اسلامی ارائه و مردم را نا امید بکنند ، گفت : این دستگاه اجرایی  دارای مضیقه مالی و تامین نقدیندگی است ولی توانست در ایام شیوع کرونا طی دو سال طرح های بزرگی به مرحله اجرا و بهره برداری بگذارد و رتبه اول کشوری کسب کند که از جمله آنها : ” اخذ مجوز ساخت نیروگاه خورشیدی ” است.

به گزارش خبرنگار کاشف اسرار در حوزه انرژی ، ” بهمن داراب زاده عمارلویی ” ظهر امروز طی سخنانی در نشست با خبرنگاران به ایام طاقت فرسا و بسیار سخت  دو سال شیوع کرونا برای هموطنان از جمله صنعت بر ق اشاره کرد .

وی در تبیین سخنان خودش مبنی بر طاقت فرسا بودن شیوع کرونا برای صنعت برق ،اظهار کرد : کارکنان صنعت برق می بایست در زمان شیوع کارکنان ضمن رعایت تمام پروتکل های بهداشتی و مراقبت از خودشان و خانواده ها،به انجام وظایف برای تامین برق مطمئن و پایدار مبادرت می کردندو همت والا می داشتند تا خدای نکرده چراغی خاموش نشود.

این مسئول نمود عینی و عملی این تلاش ها در تامین برق مراکز درمانی و تولید کنندگان اکسیژن در ایام خاص شیوع کرونا عنوان و ابراز کرد : درخشان ترین دوران عملکرد صنعت برق کشور طی دو سال شیوع کرونا و حمایت از بخش درمان و کادر آن اتفاق افتاد.

داراب زاده عمارلویی” که تیر ماه 1399 به سمت مدیر عاملی برق منطقه ای گیلان منصوب شد از این که این شرکت طی دو سال شیوع کرونا توانست بهترین عملکرد از خودش به یادگار بگذارد و در بخش های مختلف بر اساس شاخص و ارزیابی های متعدد صورت گرفته در سطح کشور بین شرکت های برق منطقه ای کشور کسب بکند ، ابراز خرسندی کرد.

وی کسب این موفقیت را مرهون تلاش های کارکنان صنعت برق استان گیلان از جمله متخصصین و مهندسین و نیز همراهی اصحاب رسانه، مجمع نمایندگان در مجلس شورای اسلامی و استاندار ، بیان کرد.

مدیر عامل شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان با تصریح بر این که این دستگاه اجرایی با وجود تمام محدودیت ها و مضایق در بخش مالی و تامین نقدیندگی توانست پروژه های بسیار خوبی را به انجام و بهره برداری برساند و تقدیم مردم شریف استان بکند ،متذکر شد : اجازه ندادیم به دلیل وجود این محدودیت ها پروژه ای متوقف و تعطیل بشود و از اصحاب رسانه که بخشی از این تلاش ها و مجاهدت ها را به تصویر کشیدند ،تشکر می کنم.

داراب زاده عمارلویی ” ، اظهار کرد : دشمن در مقطعی از زمان تمام مکانات خودش را به کار گرفت تا با سیاه نمایی چهره مخدوشی از نظام و ایران اسلامی ارائه و مردم را نا امید بکنند ، نقش اصحاب رسانه بیش از پیش و حیاتی نر دانست ، خاطر نشان کرد : هم اکنون شرکت برق منطقه ای گیلان پروژه های بزرگ و زیر بنایی بسیاری در حال اجرا و انجام دارد که برخی از آنها در سطح ملی مطرح و حائز اهمیت است.

وی ارزش این پروژه ها ی در دست اقدام را بیش از 1 هزار میلیارد تومان و دارای پیشرفت های فیزیکی بسیار خوبی اعلام و ابراز امیدواری کرد این پروژه ها در آینده نزدیک به مرحله بهره برداری برسد .

این مسئول  ، خاطر نشان کرد : شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان هم زمان با پایش و بررسی شبکه برق استان و احصای نقاط آسیب پذیر و پر بار به منظور رفع این مشکلات پروژه های اضطراری را تعریف کرد و به همین منظور برای تابستان امسال 8 پروژه زیر بنایی در استان اجرایی میشود .

به گفته داراب زاده عمارلویی، از این پروژه ، 6 پروژه به مرحله بهره برداری رسیده و ان شاء الله 2 پروژه باقی مانده طی هفته های آینده به مرجحله بهره برداری می رسد که برای ساخت این پروژه ها حدود 30 میلیارد تومان هزینه شده است.

وی از انتشار اوراق سلف موازی استاندارد برق صادراتی شرکت برق منطقه‌ای گیلان به ارزش 15 هزار میلیارد ریال خبر داد و متذکر شد : این اوراق در روز یکشنبه 24 اسفند 1399 عرضه شد.

مدیر عامل برق منطقه ای گیلان ” ، خاطر نشان کرد : این اوراق دوساله، قابل معامله در بورس انرژی و معاف از مالیات بوده و قرارداد سلف مزبور به انضمام اختیار خرید و فروش تبعی آن عرضه شد.

داراب زاده عمارلویی در تبیین خرید اوراق سلف موازی استاندارد برق صادراتی به صرف در عرضه اولیه، مجوز صادرات به کشور ترکیه برای خریدار صادر خواهد شد، گفت: دارایی پایه این اوراق، بسته برق صادراتی (انرژی الکتریکی) به کشور ترکیه معادل یک کیلووات در هر ساعت از «دوره مصرف» در «دوره تحویل»، درنظر گفته شده است.

وی هدف از این عرضه را تامین مالی طرح انتقال نیروی برق شانزده شرکت برق منطقه‌ای عنوان کرد و افزود: شرکت برق منطقه‌ای گیلان به نمایندگی از شرکت های برق منطقه ای، عرضه کننده این اوراق بود.

این مسئول ” ، ابراز کرد : با پیگیرهای مداوم توانستیم برای اولین بار در استان، ساختگاه های مستعد برای احداث نیروگاه های تجدیدپذیر را به تایید و تصویب سازمان انرژی¬های تجدیدپذیر و بهره¬وری انرژی برق ایران (ساتبا) برسانیم که کار بسیار ارزشمندی بود.

داراب زاده ، عمارلویی ” ، تصریح کرد: در این راستا عملیات اجرایی 4 سایت نیروگاه خورشیدی به ظرفیت 40 مگاوات در جنوب استان گیلان در منطقه رودبار و لوشان به علت داشتن وضعیت اقلیمی مناسب و آفتابی در سال جاری آغاز خواهد شد و انشاالله در آینده ای نزدیک شاهد بهره برداری از آن خواهیم بود.

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :