کاشف اسرار – مدیر عامل شهر صنعتی رشت با تاکید بر وجود منابع مالی این شرکت ، بیشترین جذب و بالاترین نرخ اشتغال گیلان در شهر صنعتی رشت رقم خورد، از مسئولان در اجرای روشنایی و آسفالت معابر درخواست کمک کرد.

به گزارش خبرنگار کاشف اسرار در حوزه اقتصادی ، ” میر شمس الدین مهدوی سعیدی ” طی سخنانی در مراسم کلنگ زنی احداث تصفیه خانه مرکزی فاضلاب انسانی و پساب شهر صنعتی رشت ، اظهار کرد : فاضلاب های صنعتی به دلیل تنوع و دارا بودن کیفیت و کمیت کاملا متغیر و متفاوت با فاضلاب های شهری هستند و نیاز به توجه خاصی دارند که در صورت دفع بی رویه این پسآب های آلوده در محیط زیست ، خطرات جبران ناپذیری به وجود خواهد آمد .

وی ادامه داد : پروژه تصفیه خانه فاضلاب شهر صنعتی رشت توسط شرکت شهر صنعتی رشت تعریف و با مشارکت و سرمایه گذاری  شرکت زلال ایران (طبق توافقنامه تامین مالی ) در قالب قرارداد تامین مالی ، اجرایی ، طراحی و مهندسی ، تامین مصالح و احداث ، آغاز و در دست اجراست .

این فعال بخش خصوصی ، متذکر شد : پروژه  تصفیه خانه فاضلاب صنعتی و پسآب انسانی با ظرفیت 30 هزار متر مکعب در روز  و در چهار مدول پیش بینی شده که دو مدول آن در فاز اول با ظرفیت 15 هزار متر مکعب کل واحدهای صنعتی را جواب گو می باشد و دو مدول در حال احداث است .

به گفته مهدوی سعیدی ” :شهر صنعتی رشت در سال‌های گذشته با واحدهای محدود و با تعداد 8 هزار نیرو در حال فعالیت بود و زیر ساخت های آن تا حدود زیادی با مشکلاتی روبرو بود .

وی یکی از معضلات این شهر صنعتی مشکل کمبود آب عنوان و خاطر نشان کرد : مقدار آن ۱۷/۵ لیتر در ثانیه بود که اکنون به بیش از ۳۰۰ لیتر در ثانیه رسیده است و آب شهر صنعتی طبق تهاتر با شرکت آب و فاضلاب گیلان تامین می شود .

مدیر عامل شرکت شهر صنعتی رشت ، تامین گاز و برق از دیگر مشکلات این شهر صنعتی طی سنوات گذشته اعلام کرد و افزود : در گذشته برق این شهر صنعتی ۳۰ مگاوات بود که به ۸۵ مگاوات ارتقاء یافته است.همچنین مشکل مخابراتی این شهر با عبور خط فیبر نوری مرتفع شده است.

مهدوی سعیدی ” با ابراز خرسندی از این که بیشترین جذب و بالاترین نرخ اشتغال در استان در شهر صنعتی رشت  وجود دارد ،گفت: پس از ارتقای زیر ساخت های شهر صنعتی رشت در چند سال اخیر ، واحدهای صنعتی و تولیدی بزرگی در این شهر صنعتی مستقر شدند و میزان اشتغال زایی در این شهر از هشت هزار نفر شاغل در واحدهای تولیدی و صنعتی به  بیش از ۲۰ هزار نفر رسید .

 وی درباره اقدامات انجام شده برای دسترسی به جاده قدیمی شهر صنعتی، گفت: به جهت تعداد زیاد واحد های تولیدی و صنعتی در شهر صنعتی رشت  و ترافیکی که  در اثر عبور و مرور حاصل می شد ، تعریض جاده دسترسی  برای حل معضل ترافیکی و نصب گاردیل برای رفع خطر به نهر آب انجام شد .

این فعال بخش خصوصی، ادامه داد : همچنین یک ورودی به صورت تقاطع غیر هم سطح نیز از سمت جاده تهران – سراوان در مجاورت ” کارخانه فولاد گیلان ” که جاده ای ترانزیتی محسوب می شود احداث گردید که بر این اساس  بخش عظیمی از ترافیک این شهر به آن سو هدایت شد.

مهدوی سعیدی ” با بیان اینکه ” شرکت شهر صنعتی رشت ” ردیف بودجه ای دولتی برای اجرا ندارد ، تصریح کرد:  زمانی که منابع مالی ضعیف است برخی اقدامات به تعویق می افتد.

وی با تاکید بر این که شهر صنعتی به علت ترافیک بالا و استهلاک آسفالت آن باید به طور مداوم لکه گیری و آسفالت راههای آن انجام شود ، ابراز امیدواری کرد که مسوولین ذیربط در بحث اختصاص قیر به ما کمک و یاری  رسانند .

به گفته مدیر عامل شرکت شهر صنعتی رشت ،همچنین شبکه روشنایی معابر این شهر نیز باید مد نظر قرار گیرد  که پیگیری هایی نیز در این خصوص انجام شده و امید است که شرکت توزیع نیروی برق در این خصوص یاری کند.

مهدوی سعیدی ” ، اذعان کرد : 350 واحد تولیدی در شهر صنعتی رشت داریم که ۱۰ درصد واحد ها تعطیل شده اند  و شهر صنعتی رشت با بیش از ۷۰ درصد واحد فعال جز یکی از  فعال‌ترین شهرهای صنعتی در کشور است.

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :