کاشف اسرار – یک فعال و کنشگر محیط زیست گیلان نسبت به ساخت چند چشمه سرویس بهداشتی بدون سیپتینگ در جوار پارک ملی بوجاق بندر کیاشهر شهرستان آستانه اشرفیه توسط شهرداری به شدت اعتراض کرد .

محمد ( رامین ) محمدیان حسن کیاده ” در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار کاشف اسرار در حوزه محیط زیست ، اظهار کرد : موضوع ساخت دستشویی جدید و غیر اصولی ( فاقد سیپتینگ ) که در فروردین ماه امسال توسط بنده به مراجع ذیربط انعکاس شد.

وی متذکر شد : شهرداری بندر کیاشهر طبق قوانین و مقررات جاری در کشور باید برای هرگونه احداث بنا( ساخت سرویس بهداشتی بدون سیپتینگ ) از اداره حفاظت محیط زیست مجوزات لازم را اخذ نماید .

این فعال محیط زیست، تصریح کرد : متاسفانه فضولات انسانی مستقیم وارد تالاب میگردد که خود تهدید علیه بهداشت عمومی و سلامت شهروندان است و از مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان انتظار می رود شهردار خاطی را به مراجع قضایی معرفی کرده تا دیگر شاهد موارد مشابه نباشیم .

محمدیان حسن کیاده ، خاطر نشان کرد : رییس اداره پارک ملی بوجاق اشاره داشت جلوی فعالیت این دستشویی را گرفته است ولی سئوال ما این است چرا اداره کل محیط زیست گیلان بر عملکرد شهردار نظارت نداشت که شاهد حیف و میل بیت المال باشیم و احتمالا بنا تخریب بشود؟.

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :