کاشف اسرار – رئیس هیات سوار کاری استان گیلان ،تصریح کرد : مهم ترین دغدغه فکری من این است که بتوانیم باشگاه های را مجهز به مربیان رسمی فدراسیون کنیم تا بتوانند در کشف و پرورش استعداد ها گام های بلندی بردارند ،ضمن این که مسئولین چوب لای چرخ هیات نگذارند

محمد مهدی انتظام در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار کاشف اسرار ،تاسیس هیات سوار کاری استان گیلان را در دهه دوم پیروزی انقلاب اسلامی ایران از حوزه کورس اسب دوانی در پیربازار شهرستان رشت عنوان کرد و متذکر شد : کار آکادمیک و سوار کاری و پرشدر باشگاه سپید رود رشت صورت پذیرفت .

وی اوج فعالیت های هیات سوار کاری گیلان را در دو سال اخیر که تیم جدیدی شروع به کار نموده و هیات جان گرفته ،ذکر و اظهار کرد : با تلاش های صورت گرفته تعداد باشگاه ها از 3 باشگاه به 21 باشگاه افزایش یافته و در حال فعالیت هستند .

به گفته این شهروند ایرانی ، طی دو سال اخیر تعداد مربیان از سه نفر به 17 مربیان افزایش پیدا کرده و مربی ورزش سوار کاری با دیگر ورزش ها کمی متفاوت است و شرایط حاکم بر دریافت مجوز مربی گری در رشته سوار کاری خیلی سخت می باشد ولی ما به فضل خدا توانستیم توسعه بدهیم.

انتظام ، تصریح کرد : مهم ترین دغدغه فکری من این است که بتوانیم باشگاه های را مجهز به مربیان رسمی فدراسیون کنیم تا بتوانند در کشف و پرورش استعداد ها گام های بلندی بردارند .

وی اعتقاد دارد : سوار کاری گیلان مستعد صعود به قله های عالی آسیایی و اروپایی است و ما دست کم نمی گیریم ،مردم گیلان توانمند و شجاعی هستند و در این زمینه حتما رشد خواهند کرد.

رئیس هیات سوار کاری گیلان، ابراز کرد : 70 درصد هنرجویان را بانوان تشکیل می دهند و به دلیل این که تعداد باشگاه ها رو به رشد می باشد و آمار دقیق به روز شده موجود نیست و پیگیر جمع آوری آمار می باشیم و باشگاه هایی که توسعه پیدا کده اند مشکلات زیادی داشتند تا به ساماندهی برسند.

انتظام ” ، جذب سرمایه گذاران را یکی از اقدامات صورت گرفته دوره مدیریتی خودش جهت اعتلای رشته ورزشی سوار کاری گیلان اعلام کرد و متذکر شد : سرمایه گذاران نسبت به تاسیس باشگاه مبادرت کرده ،مربی می خواهد ، مربی هم آقایان و بانوان مورد نیاز است و نیاز به اسب های خوب و کلاسیک دارد که داشتن اسب های خوب فاصله بین باشگاه ها و ورزش های دیگر ایجاد می کند و صرف داشتن باشگاه نمی توان ورزش کرد باید اسب های مناسب داشت.

وی در پایان ” آموزش دادن صحیح دادن اصول آکادمیک ” را از دیگر مهم ترین دغدغه های فکری خودش بیان و درباره درخواست خود از فدراسیون ، استانداری، اداره کل ورزش و جوانان و مجمع نمایندگان برای اعتلای رشته سوار کاری گیلان، تاکید کرد : از هیچ کسی تقاضایی نداریم و همین راه را داریم جلو می رویم چوب لای چرخ ما نگذارند خیلی ممنون می شویم

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :