کاشف اسرار –نماینده ی ولی فقیه در گیلان تاکید کرد: نمود عینی بازرسی های استاندارد در روند عرضه ی انواع کالاها و خدمات ضامن سلامت جسم و روان جامعه بوده و کیفیت زندگی را ارتقاء می بخشد.

رسول فلاحتی امروز در دیدار با مدیرکل و جمعی از معاونان و مدیران اداره کل استاندارد استان در رشت با تشریح رسالتها و ماموریتهای خطیر کارشناسان استاندارد در سالم سازی عرضه ی کالا و خدمات تاکید کرد: نمود عینی این ماموریتها و بازرسی ها ضامن سلامت جسم و روان جامعه بوده و زمینه ی ارتقاء کیفی زندگی را مهیا می سازد.

امام جمعه ی رشت همچنین جدیت و نظارت بدون اغماض کارشناسان استاندارد را در عرصه ی واردات و صادرات کالا از گمرکات و بنادر گیلان خواستار شد و افزود: صدور گواهینامه ی صادراتی برای کالاهایی که از استان به کشورهای همسایه صادر می شود، بیانگر وجهه و معیار فعالیت کیفی در جامعه ی ایرانی ست و باید بدرستی پایش و کیفیت سنجی شود.

وی همچنین بازرسیهای کارشناسانه بر روند ورود کالاهای وارداتی از بنادر و گمرکات را ضامن حفظ سلامت جامعه دانست و اضافه کرد: کوچکترین غفلت و تعللی در این روند، می تواند زمینه سازی بروز خسران در سلامت جامعه شود که در آن صورت هزینه ی جبران آن چندین برابر بیشتر از هزینه ی ورود کالا خواهد بود.

نماینده ی ولی فقیه در گیلان در بخش دیگری از سخنان خویش با استناد به آموزه های انسان ساز مکتب اهل بیت ، توجه دین مبین اسلام به مقوله ی مهم استاندارد را در تمامی عرصه های زندگی فردی و اجتماعی یادآور شد و گفت: از تذکرات مربوط به تقبیح پدیده ی مذموم کم فروشی گرفته تا آداب پاکیزگی جسم و روان و رفتارهای اجتماعی ، جملگی از معیارهایی ست که مقوله ی مهم استاندارد را به انسان مسلمان یاداور می شود.

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :