کاشف اسرار – رئیس پلیس گیلان که فردی غیر بومی می باشد صبح امروز نسبت به برگزاری نشست خبری با دعوت گزینشی از برخی خبرنگاران خلاف مقررات دولت اقدام طی سخنانی، اظهار کرد : بخشی از امنیت گیلان مرهون تعامل پلیس با رسانه ها است.

عزیز الله ملکی در نشست خبری فوق الذکر به مناسبت فرار رسیدن روز خبرنگار و تکریم خبرنگاران برگزار شد، هم چنین گفت : پلیس به‌تنهایی نمی تواند امنیت پایداری را در جامعه ایجاد کند و  ورود خبرنگاران در حوزه های مختلف موجب موفقیت های بیشتر پلیس در ماموریت هایش شده است.

وی با تاکید بر اینکه برای رفع نواقص توجه ویژه ای به انتقادات سازنده رسانه ها شده است، گفت: بدون همکاری و همراهی رسانه‌ها و خبرنگاران تأمین امنیت استان گیلان امکانپذیر نیست و پلیس اهتمام دارد تا امنیت روانی مردم وجود داشته باشد.”

با توجه به این که فرمانده انتظامی گیلان برای رفع نواقص توجه ویژه ای به انتقادات سازنده رسانه ها تاکید کرده است ، سئوالات ذیل مطرح می شود و ” ملکی ” طبق فرمایش رهبر معظم انقلاب و مقررات دولت ملزم به پاسخگو بودن هستند ، به سئوالات ذیل پاسخ با ارائه مدارک و مستندات مکتوب بدهند :

یک -به چه دلیل تا چندین ماه قبل آموزشگاه های موتور سیکلت سواری تعطیل بودند و به ثبت نام کنندگان آموزش نمی دادند ؟ اگر بهانه کرونا و رعایت فاصله اجتماعی بود ،چطور ماموران پلیس سوار بر ترک موتور یا وسایل نقلیه آن هم فاصله خیلی نزدیک در حال انجام وظیفه بودند ؟

دو : آیا فرماندهی پلیس گیلان دارای یک پرتال اطلاع رسانی خبری برای همگان می باشد تا بتوان راحت به اخبار دست یافت ؟ اگر دارای دامنه اینترنتی می باشد آدرس دامنه آن اعلام بشود ، اگر فاقد سایت خبری است ، دلیل نداشتن چیست ؟

سه : از سوی پلیس راهور مرکز استان تعدادی بنر در سطح شهر رشت برای رعایت قوانین موتور سواری نصب گردیده و استفاده از کلاه کاسکت را شرط عقل ” دانسته است ، وقتی مجری قانون مردم را به رعایت قانون و استفاده از کلاه کاسکت تشویق می کند و شرط عقل دانسته ، چرا برخی از ماموران پلیس از کلاه کاسکت استفاده نمی کنند ؟

چهار : اگر به گفته رئیس پلیس گیلان : ” بخشی از امنیت گیلان مرهون تعامل پلیس با رسانه ها است” چرا از توان همه اصحاب رسانه فعال در پایگاه های خبری استفاده نمی شود ؟ هر رسانه برای خودش مخاطبین دارد و دعوت گزینشی خلاف مقررات دولت بوده و قابل تعقیب متخلف از طریق مراجع قانونی است.

با توجه به این که پایگاه خبری و تحلیلی”کاشف اسرار”مستند به ماده 48 فراخوان رهبر انقلاب اسلامی برای تکمیل و ارتقاء الگوی پایه اسلامی ایرانی ملزم وظیفه ارتقای نظارت رسمی، مردمی و رسانه‌ای بر ارکان و اجزای نظام دارد،بنابراین رییس پلیس استان وظیفه پاسخگویی را بر عهده دارد.

رهبر انقلاب: افراد، مسئولین، خودشان را در معرض نقد و انتقاد قرار بدهند و پاسخ گو باشند و پاسخ بدهند و تبیین کنند. خیلی از اوقات اگر چنان چه یک انتقادی به کسی بشود، این فرصتی است برای او که بتواند ذهن ها را روشن کند، تبیین کنند، حقیقت را بیان کنند؛ خیلی چیز خوبی است.۱۳۸۸/۰۳/۲۹

رهبر معظم انقلاب در تاریخ ۸۰/۸/۲۲ درباره خبرنگاران فرموده‌اند:

«اگر زحمات شما نباشد، این لحظه‌ها هرگز ماندگار نمی‌شود. شما آن را حفظ می‌کنید و در اختیار افکار مردم قرار می‌دهید. بدون این دوربین‌ها، قلم‌ها و دلسوزی‌های شما برای تهیه و تنظیم اخبار و مطالب، این کارهای ما مثل یک چیزهای تثبیت نشده است.

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :