کاشف اسرار – عصر امروز (شنبه) همایش تجلیل از خبرنگاران و اصحاب رسانه گیلان در تالار مرکزی رشت با حضور استاندار ، رئیس مجمع نمایندگان در مجلس شورای اسلامی ،مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ، رئیس بسیج رسانه سپاه قدس استان ، فرماندار رشت و تعدادی از مسئولان و جمع کثیری از اصحاب رسانه برگزار شد.

در این همایش کلیپ مصاحبه گزینشی با تعدادی از اصحاب رسانه گیلان پخش گردید و مشخص نشد نحوه گزینش این افراد همکار چگونه بوده است !؟

نوشین کریمی به نمایندگی از خبرگزاری ها، رضا عاطفی به نمایندگی از پایگاه های خبری و مریم غلامپور به نمایندگی از رسانه های مکتوب استان مطالبی در خصوص جایگاه و رسالت خبرنگاری و مشکلات این قشر زحمتکش ارائه کردند، این در حالی است مدیر مسئول پایگاه خبری ” کاشف اسرار ” به سهم خود به شخصی نمایندگی نداد که به جای او سخنرانی بکند و رفتار گزینشی برگزار کنندگان در این خصوص مورد اعتراض است،ضمن این تبعیض جنسیتی بین سخنرانان لحاظ نشد.

مدیر عامل خانه مطبوعات و هم چنین مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با سخنرانی ” خلیل اخوان اصغری ” به عنوان مدیر مسئول پایگاه خبری کاشف اسرار ” و نماینده خود جوش ، دائمی و تام الاختیار جمعی از اصحاب رسانه استانی موافقت نکردند تا مشکلات اصلی و درخواست های همکاران به سمع حضار برسد.

در این همایش از برخص همکاران پیشکسوت و دارای سن بالا بر روی سن تجلیل به عمل نیامد و سبب تعجب گردید و برگزار کنندگان همایش باید در این باره پاسخگو باشند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در سخنان باید به این نکات پرداخت چرا نشست های خبری با دعوت گزینشی از اصحاب رسانه خلاف مقررات دولت طی مدت فعالیت خودش برپا کرده است ؟ چرا بازدید انگشت شمار از تعدادی دفاتر رسانه ها داشته است ؟ آیا به بخش نامه معاون اول رئیس جمهوری مبنی بر اعطای آگهی دولتی به پایگاه های خبری عمل کرده است ؟

نویسنده : خلیل اخوان اصغری

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :