کاشف اسرار – مدیر عامل توزیع برق گیلان گفت: ۲۴ درصد مشترکین خانگی استان الگوی مصرف را رعایت نمی کنند که این ۲۴ درصد مشترکین، ۴۴ درصد از میزان مصرف برق را به خود اختصاص داده اند.

محمد تقی مهدی زاده گفت: طی روزهای نهم تا سیزدهم شهریور شاهد افزایش دمای استان به طرز چشمگیری بودیم به گونه ای که پیک مصرف قریب به ۱۸۰۰ مگاواتی در استان ثبت شد، اما با همراهی مردم و اعمال راهکارهای مدیریت مصرف بدون هیچگونه خاموشی این پیک گرما نیز پشت سر گذاشته شد.

وی افزود: از روز ۱۵ شهریور نیز کاهش دمای محسوس در استان حادث شد و به طبع آن مصرف برق در گیلان کاهش چشمگیری داشت و پیک مصرف در روز جمعه ۱۸ شهریور سالجاری به عدد ۸۱۰ مگاوات تنزل یافت.

این مسئول خاطر نشان کرد: طی روزهای اخیر عدد قابل توجه ای، کمتر از سقف پیک تخصیص یافته به استان، مصرف برق داشته اند و پیک مصرف تابستان جاری ۲۶ مرداد ماه بوقوع پیوست و عدد آن برابر ۱۸۸۸.۶ مگاوات بود.

مهدی زاده ، افزود: ۷۲۰ هزار مشترک ما درحال دریافت پاداش هستند و این پاداش  مبلغی بالغ بر ۳۵ میلیارد تومان است. همچنین در راستای مدیریت مصرف برق در استان برق حدود ۷۰ اداره استان قطع و بالغ بر ۴۰۰ مورد اخطار برای ادارات ثبت شد.

وی اظهار کرد: ۷۶ درصد مشترکین خانگی ما الگوی مصرف را رعایت می‌کنند و فقط ۲۴ درصد هستند که این الگو را رعایت نمی‌کنند که این ۲۴ درصد مشترکین، ۴۴ درصد از میزان مصرف برق را به خود اختصاص داده اند.

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :