کاشف اسرار – سوم دسامبر 2022 برابر با شنبه دوازدهم آذر ماه جاری بود خبری با تیتر : ” ورود سیلندرهای خشک کن ماشین کاغذ از کشور چین به مجتمع چوکا ” در کانال ” تلگرام ” شرکت مجتمع چوب و کاغذ ایران ” چوکا ” منتشر شد.

طبق این خبر منتشر شده ؛ 3 عدد سیلندر خشک کن با پیگیری ها و سفارش واحد بازرگانی در کشور چین ساخته و در دوازدهم آذر ماه جاری جهت استفاده وارد مجتمع چوکا شد. وظیفه این سیلندرها گرفتن رطوبت و خشک کردن کاغذ تولیدی بر اثر تبادل حرارت ناشی از وجود بخارهای درون سیلندرهای مذکور می باشد ” .

سفارش ، ساخت و حمل و نقل این 3 سیلندر خشک کن در کشور دیگر در حالی می باشد با گذاشتن وقت بسیار کم و جستجو در نوار جستجو گر اینترنتی با شرکت های ایرانی که سازنده دستگاه سیلندر خشک کاغذ ” می باشند ،به چشم می خورد .

این سئوال در ذهن تداعی شده است : ” چرا مدیر عامل شرکت ” چوکا “علی رغم وجود شرکت های توان مند ایرانی و احتمالا سازنده ،نسبت به ثبت سفارش و خریداری اقدامی نکرده است ؟ آیا تولید کنندگان داخلی نمی توانستند خواسته سفارش دهنده را بر آورده کنند ؟ یا دلایل دیگر دارد ؟ از ” باقر کاظمی ” درخواست می شود هر چه سریعتر با ارائه مستندات قانونی پاسخ گو باشد

با توجه به وجود واحد های صنعتی متعدد ساخت سیلندرهای خشک کن کاغذ در کشورمان ایران ، آیا سفارش و خریداری کالای مذکور خلاف منع رهبر انقلاب در 1395 شمسی برای خریداری کالای مشابه ایرانی است یا نیست ؟

رهبر انقلاب در سال 1395 از تولید ملی به عنوان امری مقدس و با ارزش یاد کردند و همه‌ی آحاد و اقشار مردم را به تقویت آن به هر طریق ممکن دعوت کردند.

حضرت آیت الله سید علی خامنه ای ” بر نقش مصرف‌ کنندگان که تمامی مردم را دربرمی‌گیرد تأکید ویژه‌ای فرمودند و گفتند عمده مردمند و خود راه مصرف کالاهای خارجی را ببندند.

ایشان در بیانات خود در ابتدای سال ۹۶ در حرم مطهر رضوی که به نوعی نقشه راه سال را نیز ترسیم نمود و با ذکر دو مسئله‌ مهم در تولید که عبارت بود از مسئله‌ واردات و مسئله‌ی قاچاق، چنین فرمودند: «واردات کالاهایی که در داخل به‌قدر کافی تولید می‌شود، بایستی به‌صورت یک حرام شرعی و قانونی شناخته بشود».

با توجه به این که پایگاه خبری و تحلیلی”کاشف اسرار”مستند به ماده 48 فراخوان رهبر انقلاب اسلامی برای تکمیل و ارتقاء الگوی پایه اسلامی ایرانی ملزم وظیفه ارتقای نظارت رسمی، مردمی و رسانه‌ای بر ارکان و اجزای نظام دارد،بنابراین ” مدیر عامل چوکا ” وظیفه پاسخ گویی را بر عهده دارد.

النهایه یک نمونه از تصویر محصولات ایرانی خشک کن کاغذ برای رویت و تنویر افکار عمومی منتشر و قضاوت به خوانندگان گرامی واگذار می شود

رهبر انقلاب: افراد، مسئولین، خودشان را در معرض نقد و انتقاد قرار بدهند و پاسخ گو باشند و پاسخ بدهند و تبیین کنند. خیلی از اوقات اگر چنان چه یک انتقادی به کسی بشود، این فرصتی است برای او که بتواند ذهن ها را روشن کند، تبیین کنند، حقیقت را بیان کنند؛ خیلی چیز خوبی است.۱۳۸۸/۰۳/۲

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :