کاشف اسرار – مدیر سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات سازمان بازرسی کل کشور ” در پی درخواست یک شهروند ایرانی “از توقف واگذاری خدمات بخش رادیو لوژی بیمارستان پورسینا رشت تا اطلاع ثانوی به بخش خصوصی توسط اداره کل بازرسی استان گیلان خبر داد.

به گزارش خبرنگار کاشف اسرار ، علی رضا مشایخی ” در این باره ، خطاب به ” خلیل اخوان اصغری ” ،نوشت : ” در خصوص واگذاری خدمات بخش رادیولوژی بیمارستان پورسینای رشت به بخش خصوصی، پس از اخذ استعلام و دعوت از مسئولین دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان گیلان و بررسی­ های به عمل آمده مشخص شد این واگذاری به رغم معایب و محاسن، دارای ابهاماتی بوده ،لذا حسب مذاکره با سرپرست محترم دانشگاه مقرر شد تا اطلاع ثانوی متوقف گردد تا در کمیته واگذاری دانشگاه بررسی دقیق تر صورت گیرد “.

لازم به ذکر می باشد روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با انتشار خبری ، نوشت : ” سال‌ها است که بیماران مراجعه کننده به بخش تصویربرداری مرکز آموزشی و درمانی پورسینا علی رغم زحمات فراوان پزشکان و پرسنل از کمیت و کیفیت انجام خدمات و ارائه جواب گزارشات تصویر برداری ها ناراضی هستند و از طرفی پزشکان و پرسنل نیز در زمینه عدم دریافتی مناسب علی رغم حجم بالای فعالیت رضایت ندارند لذا دانشگاه علوم پزشکی گیلان جهت برون رفت از این وضعیت اقدام به بهره‌گیری از یک شرکت دولتی نموده است”.

روابط عمومی دستگاه اجرایی مذکور ، اضافه کرد : ”

شرکت مپنا در راستای مسئولیت اجتماعی خود با مشارکت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اقدام به تاسیس شرکت دولتی تبسم نموده است که سال‌ها است در زمینه توسعه خدمات تصویربرداری (طراحی، ساخت، تجهیز و بهره برداری و راهبری مرکز تصویر برداری)در بخش دولتی فعالیت دارد.

این شرکت با تجربه چندین ساله خود در بیش از ۳۰ مرکز آموزش درمانی کشور با توجه به توان مالی و تجربیات مدیریتی و فنی خود ضمن افزایش کمی و کیفی خدمات در افزایش کارایی و خدمت رسانی بهتر بخش های تصویربرداری و در نتیجه افزایش رضایتمندی بیماران، پزشکان و همکاران اقدام نموده است.

قابل ذکر است ارائه کلیه خدمات با تعرفه دولتی است، مأموریت این شرکت افزایش خدمت رسانی در بخش و استفاده از توان حداکثری پرسنلی با رعایت موازین فنی و قانونی است.در کنار توسعه بهینه شدن خدمات آموزشی، ارائه خدمات درمانی مناسب نیز باید به صورت شبانه روز در تمام ایام هفته انجام شود”.

گفتنی است طی سالهای اخیر تلاشهای زیادی برای افزایش تجهیزات و امکانات مراکز بهداشتی و درمانی گیلان در بخش دولتی صورت گرفته است و با توجه به استفاده از ظرفیت شرکت مپنا در این بخش انتظار این است که دانشگاه علوم پزشکی گیلان در راستای تحقق وعده ها و افزایش خدمت رسانی به مردم، نظارت محکمی بر روند کار داشته باشد”.

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :