کاشف اسرار – اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان یکی از دستگاه های اجرایی استان می باشد که مدیریت آن از دهم شهریور ماه امسال بر عهده ” غلام علی نیک فهم خوب روان ” اهل شهرستان شفت گذاشته شد که هم چنان تداوم دارد.

به گزارش کاشف اسرار ، صدور مجوز و نظارت بر فعالیت شرکت هاي حمل و نقل جاده اي یکی از شرح وظایف اداره کل مذکور بوده و این دستگاه اجرایی طبق اعلام مدیر آن در 24 آذر ماه جاری و مقارن با برگزاری نشست خبری به مناسبت به مناسبت هفته ” حمل و نقل ، رانندگان و راه داری ” دارای ۱۴۹ شرکت حمل و نقل مسافر، است.

خبرنگاری در جریان برگزاری نشست خبری مذکور سئوالی از سرپرست اداره کل مذکور که چندی پیش موفق به اخذ سمت مدیر کلی گردیده مبنی بر این که آیا : ” اداره کل حمل و نقل جاده ای گیلان نظارت دقیق بر فعالیت شرکت های حمل و نقل مسافر دارد که برخی از آنها بابت ارسال بار از رشت به تهران ” مبالغی توافقی اخذ می کنند ، دارد ؟ ” که با سکوت غلام علی نیک فهم خوب روان ” مواجه شد که 69 روز پاسخگو نیست.

بنا به مستندات موجود نزد شهروندی که به رویت خبرنگار ما رسیده و نسخه ای از آن نزد تحریریه ” کاشف اسرار ” موجود می باشد یکی از شرکت های حمل مسافر از مبدا ” رشت ” به مقصد ” تهران ” برای حمل 4 کیسه برنج و مشما پلاستیکی 750 هزار ریال دریافت کرده و در قبض بر نرخ توافقی اذعان شده است .

حال با توجه به اعلام و قید توافقی بودن نرخ کرایه کالا، این سئوالات در ذهن تداعی شده است : ” آیا حمل کالا توسط خودروهای سواری بین استانی قانونی است ؟ چنان چه حمل کالا توسط خودروهای مذکور قانونی است چرا بین مشتری و متصدی دفتر دریافت نرخ توافقی رواج دارد و اگر قانونی نیست ،آیا اداره کل حمل و نقل جاده ای گیلان نظارت دقیق بر فعالیت شرکت های حمل و نقل جاده ای دارد ؟

با توجه به این که پایگاه خبری و تحلیلی”کاشف اسرار”مستند به ماده 48 فراخوان رهبر انقلاب اسلامی برای تکمیل و ارتقاء الگوی پایه اسلامی ایرانی ملزم وظیفه ارتقای نظارت رسمی، مردمی و رسانه‌ای بر ارکان و اجزای نظام دارد،بنابراین ” رئیس سازمان حمل و نقل جاده ای کشور ،بازرس کل گیلان و مدیر کل حمل و نقل جاده ای استان” وظیفه پاسخ گویی و اصلاح این روند را بر عهده دارند.

رهبر انقلاب: افراد، مسئولین، خودشان را در معرض نقد و انتقاد قرار بدهند و پاسخ گو باشند و پاسخ بدهند و تبیین کنند. خیلی از اوقات اگر چنان چه یک انتقادی به کسی بشود، این فرصتی است برای او که بتواند ذهن ها را روشن کند، تبیین کنند، حقیقت را بیان کنند؛ خیلی چیز خوبی است.

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :