کاشف اسرار – قائم مقام وزیر میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری بر ضرورت تملک املاک پیرامون منزل تاریخی میرزا کوچک در محله قدیمی استاد سرای رشت با ورود خیرین گیلانی تاکید کرد.

علی دارابی ” ساعت امشب هنگام بازدید از منزل تاریخی میرزا کوچک در محله قدیمی استاد سرای رشت ، اظهار کرد : میرزا کوچک خان جنگلی ” از مجاهدان بزرگ ایران زمین برای استقلال کشور و مقابله با بیگانگان و ایستادن در برابر استبداد پادشاهی به شمار می رفت .

وی مبارزات میرزا کوچک خان جنگلی را بخشی از تاریخ مبارزات مردم ایران که قسمتی از آن مربوط به نهضت جنگل و یارانش دانست و متذکر شد : خانه پدری میرزا کوچک جنگلی در محله قدیمی استاد سرای رشت و منسوب به این چهره بزرگ ایران زمین است نیاز به تملک املاک پیرامون منزل تاریخی دارد.

این مقام بر ضرورت تملک املاک پیرامون منزل تاریخی میرزا کوچک در محله قدیمی استاد سرای رشت با ورود خیرین گیلانی تاکید و خاطر نشان کرد : منزل این چهره مبارز در فهرست آثار تاریخی کشور به ثبت رسیده است و نیاز به همت بلند مردم گیلان دارد تا دو خیر بزرگ گیلانی برایر خدمت به تاریخ و خود مردم استان، ورود پیدا بکنند .

دارابی ” ورود خیرین گیلانی را سبب توسعه فرهنگ و میراث فرهنگی را بسیار ارزشمند دانست و اظهار امیدواری کرد این اتفاق رخ بدهد چون که مردمان گیلان زمین جزو پیشگامان فرهنگ و هنر ایران هستند و این خانه شایسته تر از وضعیت فعلی است ،بشود و باید گردشگران زیادی از این مکان بازدید نمایند و ان شاء الله رسانه ها کمک بکنند تا این اتفاق رقم بخورد.

وی در تبیین نحوه کمک وزارت میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری و شخص خودش برای تملک منزل میرزا کوچک خان جنگلی در استاد سرای رشت ، تصریح کرد : هم اکنون در حوزه میراث فرهنگی ،نزدیک به 8 هزار میلیارد تومان نیاز است که خانه ها و بناهای اولویت دار در کشور تملک بکند .

قائم مقام وزیر میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری ،بودجه حال حاضر این وزارت خانه را 3 هزار میلیارد تومان عنوان کرد و افزود : تملک خانه ها و بناهای اولویت دار در کشور نیاز به یک نهضت بزرگ دارد و چون منابع دولت محدود است نیاز مبرم به داشتن انجمن خیرین میراث فرهنگی دارد .

دارابی ” در پایان ، ابراز کرد : به زودی انجمن خیرین میراث فرهنگی در کشور اعلام موجودیت می کند که از ظرفیت آنان برای تملک خانه ها و بناهای اولویت دار در کشور استفاده بشود و امیدوارم مردم گیلان که در عرصه های مختلف پیش تاز بودند ،ورود پیدا بکنند.

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :