کاشف اسرار – 18 فروردین ماه امسال بود مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثار گران گیلان طی سفری به شهرستان آستانه اشرفیه با فرماندار وقت به منظور بررسی وضعیت بررسی گلزار شهدا کیاشهر دیدار و گفتگو کرد.

محمد رضا داوطلب قاضی محله ” که یک سال از زمان انتصابش به این سمت سپری گردیده است و پایگاه اطلاع رسانی ” ایثار ” خبر سفر او را پوشش خبری داد حاضر نشد در راستای شفاف سازی امور مورد تاکید رهبر انقلاب ،نسبت به انتشار خبر ریزش بخشی از جداره دیواره سقف گلزار شهدای کیاشهر که سبب تخریب برخی از قبور موجود گردید ، اقدام بکند.

پایگاه خبری ” جلال شرق ” روز هجدهم فروردین درباره این بازدید ، نوشت : عصر امروز  مدیرکل بنیاد شهید استان گیلان  به همراه ، فرماندار امام جمعه و بخشدار  بندر کیاشهر با حضور در  مزار شریف شهدای بندر کیاشهر، بازسازی و ترمیم این گلزار موردبررسی قرار گرفت.

” در این بازدید میدانی درباره ترمیم ، بازسازی ،نشست با مشاور، تشکیل کارگروه ،  بازسازی وردی امامزاده ، طراحی راه‌پله و موارد دیگر مورد گفت‌وگو قرار گرفت  و مقرر شد ضمن در دستور کار قرار گرفتن این موضوع در جلسه آتی شورای برنامه‌ ریزی شهرستان  درباره تأمین اعتبار و طراحی مجموعه مزار شهدا  توسط مشاورین طرح  موردبررسی قرار گیرد “.

به گزارش کاشف اسرار ، یازده ماه از زمان بازدید و خلف وعده مدیر کل بنیاد شهید مدیرکل بنیاد شهید استان گیلان  به همراه ، فرماندار امام جمعه ، شهردار و بخش دار بندر کیاشهر سپری گردیده و هیچ اقدامی برای مرمت جداره و ستگ قبور صورت نگرفته و فقط پیرامون آن نوار خطر نصب گردیده است و بس !

آیه ۳۴ از سوره مبارکه الاسراء : «…وَأَوْفُواْ بِالْعَهْدِ إِنَّ الْعَهْدَ کَانَ مَسْؤُولًا»؛ «…و به پیمان [خود] وفا کنید زیرا که از پیمان پرسش خواهد شد»
ما ایقن بالله من لم یرع عهوده و دممه ﴿حضرت علی علیه‌السلام/ غررالحکم/ص٣٦٦﴾
کسی که عهد و پیمان خود را رعایت نکرد، به خدای سبحان یقین نیاورده است.
امام حسین (ع) می فرماید: لعنت خدا بر عهدشکنان باد! آنان که سوگندها و عهود را- پس از استوار کردن آنها- مى‏شکنند، در حالى که خداى را بر خویشتن ضامن کرده ‏اند تحف العقول ص: 223
امام علی (ع) فرموده است: خلف وعده و نقض پیمان باعث خشم خداوند و مردم است.بدون تردید عهدشکنى شخصیت آدمى را در هم میشکند. الحدیت-روایات تربیتى، ج‏2، ص: 293

عکس فروردین ماه 1401

خلف وعده وی برای مرمت گلزار شهدای کیاشهر ،در حالی می باشد از سیاست های دولت فعلی براس منشور دولت مردمی ؛ التزام عملی به ارزش‌ های انقلاب اسلامی ، مردم محوری ،قانون‌ گرایی، پاسخ‌ گویی، شفافیت و توسعه ارتباط با آحاد جامعه و رعایت کرامت مردم و همکاری مؤثر با رسانه‌ ها،‌نقد پذیری و اهتمام جدی به افکار عمومی است .

ماده 4 آئین نامه اجرایی ماده (11) قانون جامع خدمات رساني به ايثارگران – مصوب 1391 تاکید دارد : وزارت كشور موظف است نسبت به تأمين هزينه و اجراي خدمات مربوط به نگهداري گل زارها و يادمان شهداء از طريق شهرداري ها و دهياري هاي مربوط اقدام نمايد.

با توجه به این که پایگاه خبری و تحلیلی”کاشف اسرار”مستند به ماده 48 فراخوان رهبر انقلاب اسلامی برای تکمیل و ارتقاء الگوی پایه اسلامی ایرانی ملزم وظیفه ارتقای نظارت رسمی، مردمی و رسانه‌ای بر ارکان و اجزای نظام دارد،بنابراین ” معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان بنیاد شهید کشور، استاندار گیلان ، سرپرست فرمانداری آستانه اشرفیه ، مدیر کل بنیاد شهید گیلان و شهردار کیاشهر ” وظیفه پاسخ گویی و اصلاح این روند را بر عهده دارند و بازرس کل استان هم توضیح بدهند آیا تاکنون از مدیران ذیربط درباره ترک فعل در راستای ماده 4 آئین نامه اجرایی ماده (11) قانون جامع خدمات رساني به ايثارگران مورد پرسش قرار داده اند ؟ .

رهبر انقلاب: افراد، مسئولین، خودشان را در معرض نقد و انتقاد قرار بدهند و پاسخ گو باشند و پاسخ بدهند و تبیین کنند. خیلی از اوقات اگر چنان چه یک انتقادی به کسی بشود، این فرصتی است برای او که بتواند ذهن ها را روشن کند، تبیین کنند، حقیقت را بیان کنند؛ خیلی چیز خوبی است.
Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :