کاشف اسرار – مدیر صندوق اجتماعی بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایری گیلان با این که هنرمندان صنایع دستی و هنرهای سنتی این استان که فاقد بیمه پایه می باشند با پرداخت 70 درصد حق بیمه توسط دولت و مابقی از سوی شخص بیمه شده می توانند بیمه بشوند ، تاکید کرد : در آینده نزدیک قریب به 20 هزار نفر از هنرمندان فاقد بیمه پایه بوده و توسط صندوق اجتماعی بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایری ، به عضویت در می آیند تا از مزایا استفاده کنند.

یزدان شعبانی در گفتگو با خبرنگار ” کاشف اسرار ” در تشریح خبر اظهار کرد : هم اکنون صندوق اجتماعی بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر گیلان دارای 105 هزار نفر عضو تحت پوشش می باشد و جمعیت مشمول استان 418 هزار نفر است .

وی از کسب رتبه دهم کشوری صندوق اجتماعی بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر گیلان در نرخ پشتیبانی خبر داد و خاطر نشان کرد : حق بیمه ای که اعضای صندوق گیلان پرداخت می کنند نسبت به استان های دیگر بالاتر می باشد و صندوق پویاتر کرده است .

این مسئول در تبیین نحوه حمایت صندوق اجتماعی بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایری گیلان از هنرمندان شاغل حوزه صنایع دستی و هنرهای سنتی استان ، گفت : عصر امروز بیست و نهمین جلسه قرارگاه کرامت به ریاست مدیر عامل صندوق اجتماعی بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر کشور و با حضور معاون صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ، معاونین، مشاورین و مدیران کل ستادی و استانی، برگزار شد.

شعبانی ” ضمن معرفی اجمالی صندوق، گزارش کوتاهی از اقدامات انجام شده در مجموعه صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایری گیلان در طول مدت استقرار دولت سیزدهم ارائه کرده و افزود: حوزه اجتماعی بسیار گسترده است و از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است لذا برای حل مسائل پیش روی جامعه هدف نیاز به تلاش مضاعف دارد.

وی متذکر شد : مطابق با اصل ۲۹ قانون اساسی، بیانات بنیان گذار جمهوری اسلامی و منویات مقام معظم رهبری تکلیف همه ما برای خدمت به قشر عظیم و شریف کشاورزان، روستاییان و عشایر به طور واضح تصریح شده است و از آن جایی که محور اصلی و اساسی نظام جمهوری اسلامی بر پایه آرمان بزرگ عدالت بنا گذاشته شده است تحقق عدالت اجتماعی را هویت نظام اسلامی می دانم.

مدیر صندوق اجتماعی بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایری گیلان یکی از ماموریت و رسالت های ذاتی این دستگاه اجرایی را که جامعه آن کشاورزان ، روستائیان و عشایر ” و شهرهای زیر 20 هزار جمعیت می باشند تا عضو بشوند و از مزایا استفاده نمایند ، هنرمندان صنایع دستی و هنرهای سنتی فاقد بیمه با پرداخت 70 درصد حق بیمه توسط دولت و مابقی از سوی شخص بیمه شده عنوان کرد .

به گفته شعبانی ” بنا به پیش بینی های صورت گرفته و مذاکرات انجام شده با مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری گیلان ؛ در آینده نزدیکقریب به 20 هزار نفر از هنرمندان فاقد بیمه پایه بوده و توسط صندوق اجتماعی بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایری ، به عضویت در می آیند تا از مزایا استفاده کنند.

وی یاد آور شد : بیمه شدن نزد صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، راهکار پیشنهادی ما، برای آرامش اقتصادی هنرمندان صنایع دستی و هنرهای سنتی در آینده است.

این مسئول ، خاطر نشان کرد : هنرمندان مذکور با بیمه شدن نزد این صندوق، از مزایایی مانند «مستمری پیری» و «مستمری از کار‌ افتادگی» برخوردار می‌شوند و بازماندگان نیز، «مستمری بازماندگان» را دریافت می‌نمایند.

شعبانی ” شرط عضویت را داشتن محدوده سنی بین 18 سال تا 50 سال و جلوگیری و کاهش اختلافات طبقاتی و بالا بردن سطح زندگی روستاییان ، تامین امنیت اجتماعی، با توزیع عادلانه درآمد ، افزایش و توسعه زیرساخت های اقتصادی و اجتماعی در روستاها و جلوگیری از مهاجرت بی رویه روستاییان به شهر ها را از اهداف صندوق بیان کرد.

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :