کاشف اسرار –  معاون وزیر راه  و شهرسازی اعلام کرد: احداث کامل جاده کلاچای، رحیم آباد به قزوین 10 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد و هم اکنون از سمت گیلان مشکل زیست محیطی وجود ندارد، لذا مقرر شد این بخش از راه تعریض و نوسازی شود.

به گزارش کاشف اسرار ، خیرالله خادمی ظهر امروز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگاران در حاشیه بازدید از جاده کلاچای، رحیم آباد، قزوین با بیان اینکه تکمیل این جاده یکی ازخواسته‌های مردم منطقه  طی چند سال اخیر است، اظهار کرد: سه استان گیلان،  مازندران و قزوین دارای ظرفیت های  ترانزیتی و کشاورزی بسیار خوبی هستند که اتصال این سه استان از این مسیر به اشتغال پایدار و رشد اقتصادی منطقه کمک می‌کند.

وی  با اشاره به تردد خودرو در جاده‌های فرعی و روستایی این منطقه اظهار کرد: احداث ۱۵۳ کیلومتر از این جاده به صورت یک جاده اصلی مواصلاتی مورد درخواست مردم بوده و در بودجه هم برای آن اعتباری در نظر گرفته شده است.

این مسئول با تاکید بر بهسازی جاده در بخش استان‌های مازندان و قزوین، بیان کرد: در حوزه استان مازندران جاده در حد یک جاده دسترسی بوده و ۳۵ کیلومتر آن خاکی است که باید عملیات بهسازی بر روی آن انجام شود.

خادمی ردیف مالی در نظر گرفته شده برای احداث جاده را  از ردیف های بودجه‌ای ناچیز دانست و تصریح کرد: متناسب با میزان بودجه تخصیص داده شده، عملیات اجرایی احداث این جاده انجام می‌شود، ولی از اعضای کمیسیون برنامه و بودجه درخواست دارم اعتبارات بیشتری را در این خصوص در نظر بگیرند.

وی با اشاره به آخرین وضعیت جاده الموت به تنکابن گفت: طول این مسیر هم ۱۶۰ کیلومتر بوده و مسیر ۶۲ کیلومتری در محدوده استان قزوین امسال به بهره برداری می‌رسد.

معاون وزیر راه با اشاره به اینکه حضور سه استاندار برای بازدید مسیری که قرار است این طرح اجرایی شود نقطه عطفی است تا آشنایی بیشتری با این مناطق داشته باشند و برای تأمین مالی آن تلاش بیشتری کنند تا کار را آغاز کنیم

استانداران استان های گیلان، مازندران و قزوین امروز یکشنبه هیجدهم تیرماه به اتفاق  معاون وزیر راه ، جاده کوهستانی و زیبای کلاچای، رحیم آباد ، قزوین را بازدید و در خصوص احداث و تکمیل آن هماهنگی های لازم انجام شد.

منطقه اشکورات شهرستان روسر که نقطه مشترک سه استان گیلان ، قزوین و مازندران است ، بزرگترین منطقه تولید فندق و از مناطق مهم تولید گیاه دارویی گل گاو زبان به شمار می رود..

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :