کاشف اسرار –آئین افتتاح طرح گاز رسانی به 15 روستای کوهستانی، 27 واحد صنعتی و پروژه توسعه ظرفیت 3 ایستگاه تقلیل فشار گاز با حضور استاندار گیلان و جمعی از مدیران استانی و شهرستانی در تالش برگزار شد.

به گزارش کاشف اسرار ، استاندار گیلان در آیین افتتاح همزمان پروژه‌های هفته دولت در شهرستان تالش با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر گفت: بحمدالله به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی و دولت جهادی، گاز به دوردست‌ترین نقاط استان رسیده است.

اسدالله عباسی با تأکید بر رسیدگی هرچه سریع‌تر به مطالبات به حق مردم اظهار داشت: ما از شهیدان رجایی و باهنر تفکر و کار جهادی را یاد گرفته‌ایم و باید همانند رئیس جمهور محترم به صورت شبانه روزی و مستمر برای خدمت به مردم و نظام اسلامی تلاش کنیم.

وی با قدردانی ویژه از مدیریت و کارکنان شرکت گاز استان برای گازرسانی به این روستاها و اقصی نقاط استان بیان کرد: گازرسانی به این مناطق کوهستانی و صعب العبور بدون راه مناسب جای تحسین و آفرین دارد.

این مقام با اشاره به شادمانی مردم از رسیدن گرمای گاز به این مناطق کوهستانی گفت: پاداش اصلی کار خادمان عرصه گاز، رضایت خداوند متعال است.

عباسی با ابراز خوشنودی از رسیدن گاز به این روستاهای صعب العبور و کوهستانی گفت: رسیدن گاز به این روستاها از بهترین لحظات عمر کاری من می‌باشد.

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان با گرامیداشت هفته دولت و یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر، اظهار داشت: با بهره مندی 15 روستای کوهستانی گیلان در هفته دولت امسال از نعمت گاز طبیعی، مجموع روستاهای برخوردار از گاز در استان به 2 هزار و 136 روستا رسیده است.

عیسی جمال نیکویی ” با بیان اینکه برای گازرسانی به این روستاها بیش از 157 میلیارد ریال هزینه شده است، گفت: با تحقق این مهم، میزان بهره مندی گاز خانوارهای روستایی استان به 97.1 درصد افزایش یافته است.

وی با قدردانی از توجه ویژه استاندار گیلان و همراهی شایسته ادارات مرتبط برای گازرسانی به روستاهای استان، اظهار داشت: گازرسانی به همه شهرها و 2 هزار و 136 روستا کاری بسیار عظیم است که بحمدالله با همکاری همه سازمان‌ها و نهادهای دولتی در استان به ثمر نشسته است.

این مسوول  از گاز رسانی به 27 واحد صنعتی در مناطق مختلف استان خبر داد و گفت: حجم جایگزینی سوخت این صنایع 13 هزار و 220 مترمکعب بر ساعت است و برای گازرسانی به آن‌هابیش از 32 میلیارد ریال هزینه شده است.

نیکویی درخصوص پروژه توسعه ظرفیت ایستگاه‌های گازرسانی استان بیان کرد: در هفته دولت امسال طرح افزایش ظرفیت 2 ایستگاه تقلیل فشار گاز در شهر رشت و یک ایستگاه در شهر لاهیجان جمعاً با هزینه‌ای بالغ بر 63 میلیارد ریال به بهره برداری رسیده است.

وی درباره پروژه‌های در دست اجرای این شرکت، گفت: با مساعدت مدیران شرکت ملی گاز، مجوزهای عملیات گازرسانی به 152روستا در شهرستان‌های رودسر، تالش، املش، سیاهکل و رودبار اخذ شده و هم اکنون در حال اجرا است.

در پایان این مراسم، مشعل گازرسانی به 42 طرح گاز رسانی در گیلان توسط اسدالله عباسی استاندار گیلان بر افروخته شد.

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :