کاشف اسرار-از ساعت 30 : 15 تا 30 : 17 امروز به مدت دو ساعت مراسم اختتامیه ششمین جشنواره رسانه ای ابوذر گیلان با همت سازمان بسیج رسانه استان در سالن اجتماعات سازمان منطقه آزاد انزلی برگزار شد.

به گزارش کاشف اسرار،در مراسم پایانی جشنواره علاوه بر رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی،رییس سازمان بسیج رسانه کشور، فرمانده سپاه قدس گیلان،مدیرکل صدا و سیما و مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان حضور داشتند.

در این جشنواره 1 هزار و 386 اثر دریافت شد که رشد ۱۹ درصدی تولید خبری نسبت به سال گذشته داشت و ۴۴ اثر به عنوان آثار برتر از سوی هیات داوران برگزیده شد.

جهش تولید و اقتصاد مقاومتی، بصیرت و دشمن‌ شناسی، مبارزه با تروریسم و خروج آمریکا از منطقه، مبارزه با آسیب‌های اجتماعی، مسائل صنفی خبرنگاران، کرونا و کمک مؤمنانه، ۴۰ سالگی دفاع مقدس، دستاوردهای انقلاب اسلامی، بسیج و حوزه‌های اقدام و امیدآفرینی محورهای موضوعی و فرصت‌ها و معضلات برنج و چای از محورهای بومی و ویژه این جشنواره بودند.

نفرات برتر در ۱۰ قالب جشنواره شامل خبر، گزارش، مصاحبه، مقاله، یادداشت، عکس، کاریکاتور، اینفوگرافیک، موشن گرافیک و فیلم کوتاه با رأی داوران مشخص و معرفی شدند که اغلب برگزیدگان از رسانه های مرتبط با سپاه،صدا و سیما و تعدادی رسانه های دولتی بودند ،ضمن این که برخی از برگزیدگان دارای سمت هایی در سپاه بودند !

برای اثبات این ادعا می توان به ” سید مرتضی رضویان ” از نشریه ” رخداد ” و منصوب شده به سمت رئیس شورای عالی و مجمع بسیج رسانه استان گیلان در دی ماه 1395 اشاره کرد.

پایگاه خبری کاشف اسرار ” با ارسال اثری با تیتر : ” خبرنگاران گیلان از ظلم ستیزی تا مظلومیت ! / حل مشکلات صنفی خبرنگاران در مهجوریت / بسیج رسانه سپاه گیلان در خط مقدم و صفیر بیان مشکلات خبرنگاران استانی است ” در این جشنواره شرکت کرد.

رییس سازمان بسیج رسانه کشور و هم چنین رییس سازمان بسیج رسانه استان گیلان به صورت جداگانه اثر ارسالی توسط کاشف اسرار ” در حوزه مشکلات صنفی خبرنگاران را خیلی خوب دانستند و از عدم برگزیده شده توسط هیات داوران ابراز تعجب کردند.

روال برگزاری اکثر جشنواره ها معرفی هویت داوران می باشد که یکی از مصادیق آن معرفی هیات داوران چهارمین دوره رتبه بندی پایگاه های خبری توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سال جاری می باشد،ولی این موضوع در ششمین جشنواره رسانه ای ابوذر گیلان مورد توجه قرار نگرفت.

هنگام فراخوان برگزیدگان جشنواره برای حضور بر روی سن جهت دریافت جایزه،نوع جایزه و هم چنین نام اثر برگزیده شده اعلام نگردید و حتی در لوح های تقدیر بدون ذکر شماره و تاریخ هم قید نشد.

در این جشنواره استاندار،معاونین و مدیران کل استانداری و هیچ کدام از 13 عضو مجمع نمایندگان گیلان در دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی،فرمانداران رشت و بندر انزلی،اعضای مجلس خبرگان رهبری و احتمالا اعضای هیات رییسه خانه مطبوعات استان گیلان حضور نداشتند!

سخنران ویژه این مراسم نماینده مردم دشستان استان بوشهر و عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی بود که از قضا هم ولایتی استاندار فعلی و نیز استاندار سابق گیلان است.

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :