کاشف اسرار -خلیل اخوان اصغری ” 23 تیر ماه 1399 بود خبر موافقت با استعفای شهردار لاهیجان جهت تصدی پست استانی در پرتال اطلاع رسانی شورای اسلامی این شهر منتشر و به اطلاع عموم مخاطبین رسید.

از زمان موافقت با استعفای ” مسعود کاظمی لیچایی ” با این سمت ، 2 سال و 1ماه و هشت روز سپری گردیده که پس از استعفا ،مدیر کلی امور شهری استانداری گیلان و عهده دار نظارت بر عملکرد شهرداری های استان بر عهده گرفت و هم اکنون سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری این ایالت است

دوران فعالیت وی به عنوان شهردار لاهیجان ،دوره فعالیت طلایی در ارتباط بسیار مناسب با برخی از اصحاب رسانه بوده به طوری که ” کاظمی لیچایی ” با پرداخت پول جایگاه خودش در رسانه ها ارتقا داد و اصحاب رسانه هم منتفع شدند.

علی رغم طلایی بودن این دوره،متاسفانه دلیل عدم تسویه حساب دیون با برخی از اصحاب رسانه و انباشت آن و عدم تسویه حساب مطالبات با برخی از اصحاب رسانه توسط شهرداران بعدی، در هاله ای از ابهام قرار دارد.

انتظار می رود و شهردار اسبق و نیز شهردار فعلی لاهیجان هر چه سریعتر نسبت به ترمیم ناراحتی برخی از اصحاب رسانه طلب کار و زمینه سازی پرداخت هر چه سریعتر اصحاب رسانه به عنوان قشر زحمتکش ، آسیب پذیر و در جایگاه سخت و زیان آور اقدام کنند چرا خداوند متعال و ائمه دین مبین اسلام بر رعایت حق الناس تاکید فروان دارند.

آیه ۳۴ از سوره مبارکه الاسراء : «…وَأَوْفُواْ بِالْعَهْدِ إِنَّ الْعَهْدَ کَانَ مَسْؤُولًا»؛ «…و به پیمان [خود] وفا کنید زیرا که از پیمان پرسش خواهد شد»

ما ایقن بالله من لم یرع عهوده و دممه ﴿حضرت علی علیه‌السلام/ غررالحکم/ص٣٦٦﴾
کسی که عهد و پیمان خود را رعایت نکرد، به خدای سبحان یقین نیاورده است.

امام حسین (ع) می فرماید: لعنت خدا بر عهدشکنان باد! آنان که سوگندها و عهود را- پس از استوار کردن آنها- مى‏شکنند، در حالى که خداى را بر خویشتن ضامن کرده ‏اند     تحف العقول ص: 223

امام علی (ع) فرموده است:  خلف وعده و نقض پیمان باعث خشم خداوند و مردم است.بدون تردید عهدشکنى شخصیت آدمى را در هم میشکند.    الحدیت-روایات تربیتى، ج‏2، ص: 293

النهایه این یادداشت تلنگر برانگیز را با یکی از فرمایشات رهبر انقلاب خطاب به مدیران در باره مسئولیت پذیری به پایان می رسانیم و انتظار می رود آویزه گوش مسئولان ذیربط قرار بگیرد و هر چه سریعتر دلایل بی توجهی با ذکر دلیل و مستندات در اختیار افکار عمومی قرار بدهد.

رهبر انقلاب : اگر توان مدیریتی ندارید ، مسئولیت نپذیرید

نویسنده : خلیل اخوان اصغری

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :