کاشف اسرار – نماینده مردم خلخال و کوثر و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که بی کفایتی برخی از مسئولان اقتصادی مبرهن و مشخص است، گفت: تیم اقتصادی دولت که فاقد فرماندهی مشخص بوده و همین مسئله باعث برهم خوردن بازار ارز شده است.

به گزارش کاشف اسرار ، سید غنی نظری خانقاه در نشست علنی امروز (یکشنبه 4 دی ماه) مجلس شورای اسلامی بعد از قرائت گزارش کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در خصوص سیاست‌ها و اقدامات ارزی دولت سیزدهم گفت:  متاسفانه در جلساتی که با مردم در حوزه انتخابیه داشتیم، هیچ کدام از نمایندگان درخصوص وضع کنونی بازار ارز و طلا پاسخ قانع کننده ای نداشتیم، نه تنها ما که حتی دولت و شخص رئیس جمهور نیز پاسخ قانع کننده ای ندارد.

وی ادامه داد: کمیسیون اقتصادی مجلس زیر سوال می رود، اما سوال نمی شود که ما تا چه حد اختیارات داریم. در کدام تصمیمات ارزی نقش داریم؟ و مگر تاکنون در طی 2 سال و نیم گذشته در حوزه سیاست های بانکی و ارزی از کمیسیون اقتصادی نظری خواسته شده است؟ .

این مقام ، تصریح کرد : متاسفانه هنوز برای مجلس مشخص نیست فرمانده اقتصادی دولت کیست! و برای سازمان هایی نظیر برنامه و بودجه، معاون اول دولت، معاون اقتصادی رئیس جمهور، افراد متعدد دیگری تصمیم می گیرند، لذا باید برای مجلس مشخص شود که آیا ” صالح آبادی ” اختیار کافی و وافی در حوزه سیاست های ارزی دارد یا خیر؟

نظری خانقاه ، متذکر شد : گاهاً شنیده می شود که در کمیته های دیگری با عنوان کمیته مداخلات ارزی تصمیمات ارزی گرفته می شود و رئیس کل بانک مرکزی صرفاً مجری است، بنابراین دولت باید پاسخگو باشد،

وی ادامه داد : اینکه می گفتند “خدا رو شکر ما رئیس جمهور نشدیم که دلار بشود 5 هزار تومان” باید گفت دلار اکنون 40 هزار تومان شده است! لذا باید گفت ” صالح آبادی و رئیس جمهور ” روز به روز پول مردم دود می شود و به هوا می رود و مردم واقعاً گرفتارند، بنابراین تیم اقتصادی دولت که فاقد فرماندهی مشخص است، باید به مجلس پاسخگو باشد.

عضو مجمع نمایندگان استان اردبیل در مجلس عنوان کرد: قابل قبول نیست که وزرا توجیه گر گرانی ها باشند. متاسفانه اخیراً وزیر صمت که باید عذر وی را به دلیل ضعف عملکرد می خواستیم، افزایش قیمت پژو پارس به 600 میلیون تومان را به بهانه های مختلف و مقاله نویسی توجیه می کند، اما این توجیهات برای ما قابل قبول نیست.

نظری خانقاه ” با تاکید بر این که حفظ ارزش پول ملی وظیفه دولت است، بیان کرد: اینکه مردم پول خود را از بانک ها خارج می کنند ناشی از این است که می دانند ارزش پول آنه به راحتی در حال از بین رفتن است، لذا انتظار داریم سران قوا در جلسات مختلف خود در راستای گره گشایی از مشکلات اساسی گام بردارند، چرا که بی کفایتی برخی از مسئولان اقتصادی مبرهن و مشخص است./

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :