rss
منو

اخبار برگزیده :

کد خبر : 68263 دسته بندی : اجتماعی, اخبار, اخبار برگزیده, شهرداری ها و شوراها تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۴/۱۲ - ۱۳:۵۱
× +

اختصاصی / بروز تخلف در شهرداری آستانه اشرفیه ! / رهبر انقلاب : اگر توان مدیریتی ندارید ، مسئولیت نپذیرید

کاشف اسرار – 18 اسفند ماه 1401 بود اعضای شورای اسلامی شهر آستانه‌اشرفیه در جلسه‌ ای غیر علنی با اکثریت آرای موافق با استعفای علی‌ مقصودی شقاقی ” از سمت شهردار موافقت کردند.

به گزارش خبرنگار کاشف اسرار ، با پذیرش استعفای ” مقصودی شقاقی ” از سمت شهردار ، سید عباس نور حسینی ” با ۵ رای موافق اعضای شورای اسلامی شهر به عنوان “شهردار جدید معرفی و ” حمیده اسلامی ” هم به عنوان سرپرست این نهاد عمومی غیر دولتی انتخاب شد.

از زمان انتخاب ” حمیده اسلامی ” به سمت سرپرستی تاکنون هم چنان ادامه دارد 3 ماه و 23 روز سپری گردیده و برخی از اشخاص که دارای دستور صریح شهردار مستعفی برای پرداخت وجه را دارند با ممانعت مواجه شده اند به طوری که یکی از طلب کاران به مدیر کل بازرسی استانداری در اردیبهشت ماه امسال شکایت کرد .

علی رغم ارسال تصویر شکایت شاکی توسط مدیر کل بازرسی استانداری گیلان به سرپرست فرمانداری آستانه اشرفیه و ارجاع آن به شهرداری آستانه اشرفیه ، سرپرست نهاد عمومی غیر دولتی نه تنها بدهی را پرداخت نکرده بلکه بنا به شنیده ها جواب نامه استانداری را نداده است که اگر چنین باشد جای تاسف دارد .

ماده ۵۷۶ قانون مجازات اسلامی :چنان چه هر یک از صاحب‌منصبان و مستخدمین و مامورین دولتی و شهرداریها در هر رتبه و مقامی که باشند از مقام خود سوء استفاده ‌نموده و از اجرای اوامر کتبی دولتی یا اجرای قوانین مملکتی و یا اجرای احکام یا اوامر مقامات قضائی یا هر گونه امری که از طرف مقامات قانونی ‌صادر شده باشد جلوگیری نماید به انفصال از خدمات دولتی از یک تا پنج سال محکوم خواهد شد.

با توجه به این که پایگاه خبری و تحلیلی”کاشف اسرار”مستند به ماده 48 فراخوان رهبر انقلاب اسلامی برای تکمیل و ارتقاء الگوی پایه اسلامی ایرانی ملزم وظیفه ارتقای نظارت رسمی، مردمی و رسانه‌ای بر ارکان و اجزای نظام دارد،بنابراین ” و ” سرپرست شهرداری آستانه اشرفیه ” وظیفه پاسخ گویی و اصلاح این روند را بر عهده دارند.

رهبر انقلاب: افراد، مسئولین، خودشان را در معرض نقد و انتقاد قرار بدهند و پاسخ گو باشند و پاسخ بدهند و تبیین کنند. خیلی از اوقات اگر چنان چه یک انتقادی به کسی بشود، این فرصتی است برای او که بتواند ذهن ها را روشن کند، تبیین کنند، حقیقت را بیان کنند؛ خیلی چیز خوبی است.

النهایه این گزارش تلنگر برانگیز را با یکی از فرمایشات رهبر انقلاب خطاب به سرپرست شهرداری در باره مسئولیت پذیری به پایان می رسانیم و انتظار می رود آویزه گوش قرار بگیرد و هر چه سریعتر دلایل بی توجهی با ذکر دلیل و مستندات در اختیار افکار عمومی قرار بدهد.رهبر انقلاب : اگر توان مدیریتی ندارید ، مسئولیت نپذیرید

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :

Top