کاشف اسرار-صبح امروز مراسم تکریم از سرپرست شهرداری و معارفه شهردار جدید رشت در سالن اجتماعی رشت برگزار شد و از همه اصحاب دارای همکاری با این نهاد عمومی غیر دولتی دعوت به عمل نیامد و  ضمن این که مدیر روابط عمومی آن چند روزی  است در سفر به کشور اروپائی”اسپانیا”به همراه بانوئی آشپز به سر می برد.

به گزارش خبرنگار کاشف اسرار،ساعت برگزاری مراسم در رسانه ها و فضای مجازی ده صبح اعلام  شده بود و شرکت کنندگان در مراسم هنگام ورود به درب اصلی سالن اجتماعات نیروی انتظامی ؛تعدادی از رفتگران شهرداری با لباس نارنجی دیده شد.

این رفتگران تا چند ماه قبل همکار”حسن علی پور کسبخی”بودند و وی به محض کسب رای مردم در انتخابات شورای اسلامی شهر طی گفتگویی رسانه ای بر پوشیدن این لباس در جلسات پارلمان شهری تاکید کرد ولی  متاسفانه با راهیابی به شورا از به تن کردن آن طفره رفته است و با کت و شلوار دیده می شود!

IMG_20171005_095603

شرکت کنندگان در این مراسم،هنگام عبور از حیاط نیروی انتظامی با فاصله ای کوتاه و رسیدن به پلکان سالن اجتماعات محل برگزاری بسته ای حاوی میوه و کیک دریافت می کردند و نشریه ای یرای استانی دیگر ،با مضمون اعلام تشکر از اعضای شورای شهر رشت برای انتخاب”مسعود نصرتی قزوینی نژاد”و…هم توزیع شد،ولی برخی از مسئولین استانی و شهرستانی از درب پشت سالن عبور و مرور می کردند.

IMG_20171005_104023

این مراسم با اجرای موزیک توسط گروه موزیک شهرداری و تلاوتی از آیات قرآن کریم آغاز گردید و مجری گری برنامه بر عهده”محمد رضا محبی”از مجریان شبکه باران گذاشته شده بود و از توان مندی”محمد رضا(پیمان) باقری اصل”از پرسنل و مجریان خوش ذوق برنامه های متعدد شهرداری رشت، استفاده نشد!؟

IMG_20171005_113121

در این مراسم سرپرست شهرداری،شهردار جدید،معاونین شهردار،مسئولین و برخی از کارکنان شهرداری،تعدادی از پیمان کاران،نمایندگی شرکت خودرویی ،شهروندان و مدیران قزوینی،حضور یافتند و هنگام حضور “حسن علی پور کسبخی”از اعضای شورای شهر رشت در مراسم و عدم وجود مکان برای نشستن در ردیف اول و بلند نشدن شخصی برای نشستن این عضو شورا،النهایه مجبور شد در ردیف دوم سالن بنشیند و به تماشای مراسم بپردازد.

IMG_20171005_105147

مسئول اسبق تشریفات شهرداری رشت که با شروع به فعالیت پنجمین دوره شورای اسلامی شهر رشت به سمت روابط عمومی منصوب شده است اجازه نشستن به اصحاب رسانه و حتی مدیران مسئول در ردیف اول و دوم به جژء مدیر مسئول “خبر آزاد”را نداد و به ردیف های مشخص شده در وسط سالن هدایت می کرد.

ناگفته نماند صندلی های تعیین شده برای خبرنگاران توسط برخی از مسئولین ،حاضرین و مدعوین،پر شده بود و  شاید اطلاع ندارد در همایش های ملی مدیران مسئول رسانه ها در کنار مقامات کشوری هم می نشینند و تقاضای مدیر سابق تشریفات ،جای تعجب و سئوال دارد؟!

IMG_20171005_103739

طبق اعلام معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان قرار بود”مصطفی سالاری”به عنوان نماینده عالی دولت در این برنامه ایراد سخنرانی کند ولی به دلیل وقوع سیل نتوانست در این برنامه شرکت کند و “حجت شعبان پور”در این برنامه به ایراد سخنرانی پرداخت.

ایراد سخنرانی رییس شورای اسلامی شهر رشت،سرپرست سابق و شهردار جدید ،ساخت نمادی از میدان شهرداری و المان های آن،اهدای دو لوح تقدیر و  هدایایی به”فرامرز حمشید پور” و هم چنین حضور حدود صد میهمان ویژه و ۱۰ تن از اعضای شورای اسلامی شهر قزوین از جمله مهم ترین نکات اجرای مراسم بود.

IMG_20171005_105156

سرپرست سابق شهرداری رشت در بخشی از سخنرانی خویش با انتقاد از مسدود شدن حساب های این نهاد عمومی غیر دولتی  و هم چنین اعلام  ۴۰۰ میلیارد بدهی قطعی جاری و عمرانی،از پرسنل شهرداری رشت طلب حلالیت و ابراز کرد: اگر باعث آزردگی کسی شده ام حلالیت می طلبم. در ادامه با حضور مسئولین از زحمات فرامرز جمشیدپور در دوران سرپرستی تقدیر به عمل آمد.

IMG_20171005_121615

IMG_20171005_121605

IMG_20171005_121710

شهردار رشت طی سخنانی در این مراسم با اشاره به حضور حدود ۱۰۰ نفر میهمانان ویژه از قزوین از این عزیزان قدردانی کرد و در ادامه سخنان خود گفت : امیدوارم در پایان دوره ۴ ساله کارنامه ای ارائه کنیم که عملکرد درخشان شورای پنجم را نشان دهد.

مسعود نصرتی،همچنین برای شروع کار خواستار فرصتی اندک از کارکنان و پیمانکاران شد و گفت: از کارکنان و پیمانکاران می خواهیم در ابتدای راه کمی بیشتر همراهی کنند تا با کمک مسئولین استانی گام های مثبت و موثری برداریم.

وی با  اذعان بر این که پرسنل شهرداری با حداقل حقوق و حداکثر توان حرکت می کنند،ابراز کرد:امیدواریم حمایت های دادستان را پررنگ داشته باشیم و مطالباتمان را وصول کنیم که این موضوع برای شروع برایمان اهمیت ویژه ای دارد.

این مسئول همچنین از اصحاب رسانه تشکر  و تصریح کرد: تا امروز بسیار خوب در راستای کمک به شهر حرکت کرده اند و امیدواریم کارها به خوبی پیش برود و در راستای پیش بردن برنامه ها جلساتی را با متخصصین برگزار می کنیم.

در این مراسم علاوه بر مدیران و کارکنان شهرداری، سرتیم حفاظت رییس جمهوری دولت اصلاحات،تعدادی از مدیران مسئول رسانه ها،مشاور عالی سازمان برنامه بودجه کشور،رییس سازمان برنامه و بودجه، فرمانده انتظامی و رئیس پلیس راهور گیلان، اعضای شورای اسلامی شهر رشت (به غیر از جلال الدین محمد شکریه)، مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری ،معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان،نماینده قزوین در مجلس و رئیس کمیسیون اصل نود، جبار کوچکی نژاد از نماینده های مردم رشت و منوچهر جمالی نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی حضور یافتند.

از دیگر مسئولان شرکت کننده در مراسم می توان به دادستان رشت،فرماندار رشت،مدیرکل محیط زیست گیلان،شهردار آبیک قزوین، هادی الماسی شهردار اسبق رشت، رئیس نظام مهندسی گیلان، حدود صد میهمان ویژه و ۱۰ تن از اعضای شورای قزوین، مرجانه گلچین هنرمند رشتی و مطرح کشور، مدیرکل ورزش و جوانان و هم چنین مدیرکل اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان و برخی اعضای علی البدل شورای اسلامی شهر رشت اشاره کرد.

شهردار رشت در پایان این مراسم از مهمان قزوینی به صرف ناهار در هتل کادوس رشت با صرف پلو کوبیده و جوجه به همراه دوغ،نوشابه،زیتون پروده و ماست؛پذیرایی کرد.

پایان پیام

 

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :